piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu Powiatu

List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu Powiatu - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Dlaczego tak się dzieje ? Co to znaczy ? Jaki jest tego sens ? Do czego to prowadzi ? Te pytania pojawiają się na ustach wielu z nas - nauczycieli ZSR CKP w Kaczkach Średnich w obliczu tego, co dzieje się wokół naszego Dyrektora - Krzysztofa Świerka. Kilka miesięcy temu, z wielkim zażenowaniem przyjęliśmy do wiadomości fakt, że dyrektor zasłużył na 5% dodatku motywacyjnego, natomiast inni, równorzędni dyrektorzy placówek oświatowych naszego powiatu otrzymali 45% ! Nie rozumieliśmy krzywdzącej oceny, że człowiek, który "tchnął życie" w naszą szkołę, rozbudował zaplecze dydaktyczne i warsztatowe, rozsławił szkołę i region w kraju i za granicą, nie zasługuje na szacunek i docenienie jego pracy !

Po raz kolejny stajemy w obliczu dziwnej sytuacji, w której pan Krzysztof Świerk prawdopodobnie nie będzie miał szansy startować w konkursie na dyrektora naszej szkoły ze względów formalnych. Dziś włodarze naszego regionu ustalają przyśpieszony termin składania dokumentów, uniemożliwiając tym samym złożenie swojej kandydatury przez obecnego dyrektora. Wydawałoby się, że to nas nie dotyczy, że to problem dyrektora. To nieprawda: dziś chcemy wyrazić sprzeciw przeciwko jawnemu dyskredytowaniu człowieka, który bardzo dużo zrobił dla szkoły, regionu i ludzi. Jego problemy to nie wynik zrządzenia losu, to rezultat konkretnych posunięć i decyzji, które dla nas, przyglądających się z boku, są przejawem braku szacunku, egoizmu, niekończącego się współzawodnictwa, a nawet braku odpowiedzialności. Dzisiaj tak po ludzku wyrażamy emaptię wobec naszego Dyrektora, który naszym zdaniem, nie zasłużył na takie traktowanie. W związku z tym wystosowaliśmy List Otwarty do między innymi władz naszego powiatu, a także do Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Delegatury w Koninie z nadzieją, że wyraz prawdziwej troski o polską edukację zwycięży.

reklama

Grono Pedagogiczne ZSR CKP w Kaczkach Średnich

LIST OTWARTY GRONA PEDAGOGICZNEGO ZESPOŁU SZKÓŁ
ROLNICZYCH CKP W KACZKACH ŚREDNICH

Szanowni Państwo
Grono pedagogiczne ZSR CKP w Kaczkach Średnich w liście otwartym pragnie wyrazić swój sprzeciw wobec krzywdzących działań, mających na celu uniemożliwienie obecnemu dyrektorowi panu Krzysztofowi Świerkowi
przystąpienie do konkursu na stanowisko dyrektora w nowej kadencji.

W naszej opinii względy formalne stanowią pretekst, by uniemożliwić panu Krzysztofowi Świerkowi zaprezentowanie podczas konkursu dorobku zawodowego, osiągnięć i sukcesów szkoły. Od momentu objęcia swej funkcji szkoła przeszła znaczną przemianę, a zapał, energia i innowacyjne pomysły sprawiły, że placówka zyskała uznanie w środowisku lokalnym, ogólnopolskim i europejskim.

Tradycja szkoły rolniczej w zetknięciu z niezwykłą aktywnością, przedsiębiorczością i śmiałością działań zyskała nowe oblicze. Jesteśmy szkołą nowoczesną, dającą młodzieży możliwość rozwoju zawodowego i osobistego. Przyjęty przez dyrektora kierunek zmian okazał się właściwy dla strategii szkoły, a kolejne lata z pewnością będą tego dowodem.

Jako wychowawcy młodzieży, nauczyciele, pracownicy chcemy zaprotestować przeciwko wykluczeniu dyrektora Krzysztofa Świerka spośród kandydatów ubiegających się o stanowisko dyrektora. Działania organu prowadzącego uważamy za niesprawiedliwe i krzywdzące, a praw i zasad demokracji młodzież powinna uczyć się nie tylko z książek!

Chcemy wierzyć, że przyśpieszony termin konkursu nie jest zabiegiem celowym i wymierzonym personalnie w obecnego dyrektora i po uwzględnieniu wyjaśnień związanych z terminem odbioru oceny dorobku pracy pan Krzysztof Świerk będzie miał możliwość przystąpienia do konkursu. Chcemy wierzyć, że dobro placówki, w której kształci i wychowuje się młodych obywateli jest ważniejsze niż polityczne rozdania.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Wideo: Ogólnopolska akcja

Wideo: Ogólnopolska akcja "Blokujemy Orlen" także w...

11 czerw.
Komunikat firmy DeVeris. Zakończenie montażu...

Komunikat firmy DeVeris. Zakończenie montażu systemu...

05-07-2021
Listy do redakcji: Sprawa DeVerisa i problem...

Listy do redakcji: Sprawa DeVerisa i problem smrodu

05-07-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama