czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

12°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Wybory po Polsku!

Listy do redakcji: Wybory po Polsku!
 

OBWE będzie się przyglądać polskim wyborom! Czyli jesteśmy na poziomie Białorusi! Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Szef PKW kwestionuje wolność wyborów – ale nawet to dla PiSu nie ma znaczenia. Zastanawialiśmy się, jak będzie wyglądał odbiór pakietów wyborczych. Czyli, czy jest potrzebna skrzynka pocztowa? Czy będą to listy polecone? Czy trzeba będzie się podpisać?

Prezes Poczty Polskiej wyjaśnił wątpliwości: Pakiet wyborczy będzie traktowany jak ulotka (tzw. przesyłka nierejestrowana)! Taka jest jego ważność. Będzie więc można go włożyć pod wycieraczkę lub w drzwi pod nieobecność adresata. Teoretycznie może go więc wyjąc i wyrzucić sąsiad, wywiać wiatr lub wynieść piesek. Pocztę Polską to nie obchodzi.

reklama

Czy zatem tak naprawdę nasz wybór nie ma znaczenia? Czy wybory to fikcja, bo już wiemy kto wygra? Żeby było jeszcze ciekawiej, nie wiadomo, czy i jak będą pilnowane tzw. urny, czyli skrzynki zbiorcze. Usłyszeliśmy, że Pocztę to nie obchodzi. Może będzie tam wojsko, a może Policja. Doczekaliśmy  Republiki Bananowej! Jednak „ktoś” tych ludzi wybrał. To są  „wasi” przedstawiciele, który legalizuje taką formę wyborów i nie widzą różnicy między kartą do głosowania a sklepową ulotką. W praktyce tak to może wyglądać: stos reklamówek z kartą w środku! Taka jest ważność tych „wyborów”.

imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

27 wrz.
List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.
Listy do redakcji: Co z tym parkiem......

Listy do redakcji: Co z tym parkiem... burmistrz...

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama