sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Listy do redakcji: 200 nowych przystanków a Turek nadal białą plamą na kolejowej mapie Polski.

Listy do redakcji: 200 nowych przystanków a Turek nadal białą plamą na kolejowej mapie Polski.
 

W ciągu pięciu lat powstanie 200 przystanków kolejowych w całej Polsce. Przystanki mają ułatwić skorzystanie z transportu kolejowego i wymazać białe plamy komunikacyjne na mapie Polski. Turek pozostaje właśnie taką białą plamą na mapie kolejowej kraju mimo szumnych obietnic przedwyborczych polityków PIS.

Nowy program zapowiedzieli 7 maja 2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Na próżno w jego zakresie szukać przystanku kolejowego w naszym mieście. Aby takowy przystanek mógł powstać, musiałaby przez Turek przebiegać linia kolei szerokotorowej. O jej powstaniu wielokrotnie mogliśmy dowiedzieć się podczas wyborów do Sejmu RP oraz do Europarlamentu, które odbyły się w zeszłym roku. Lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości z posłem Bartosikiem zapewniali już w 2018 r  że połączenie Turku linią kolejową powstanie.

reklama

Szumnie zapowiadane połączenie kolejowe Turek – Konin już nie jest tematem konferencji ani posła Bartosika ani tym bardziej premiera Morawieckiego.  To właśnie ten ostatni podczas „historycznej” wizyty w Turku we wrześniu 2019 w ramach kampanii parlamentarnej naobiecywał co niemiara, a w tym takową linię kolejową.  Podał nawet koszt budowy w kwocie 600 mln złotych, a czas przejazdu z Poznania do Turku miał wynosić godzinę i 20 minut. O tych planach intensywnie przypominał poseł Bartosik podczas licznych konferencji.

Popularny slogan posła „Dotrzymujemy obietnic” okazuje się zatem populistycznym hasłem bez pokrycia w faktach. Projekt „Kolej Plus” pozostaje już tylko w formie pobożnych życzeń a połączenie kolejowe do Turku zwykłą fikcją, czego potwierdzeniem jest wspomniany nowy (oby tym razem zrealizowany) program 200 przystanków kolejowych. 

imie i nazwisko do wiadomości redakcji

Podobne artykuły

Oficjalne oddanie budynku szpitala po...

Oficjalne oddanie budynku szpitala po...

23 wrz.
Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

5 wrz.
Listy do redakcji: Podwyżki dla posłów to żart,...

Listy do redakcji: Podwyżki dla posłów to żart,...

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama