wtorek 20 października 2020

Ireny, Kleopatry, Witalisa

reklama

Realizacja projektu "Anielskie skrzydła" w ramach "KulTURa Wielka sprawa w małym mieście" już niebawem

Realizacja projektu
 

W przyszłym tygodniu odbędzie się realizacja projektu ,,Anielskie skrzydła’’, którego autorem jest Zuzanna Szczepocka. Projekt realizowany jest w ramach konkursu ,,KulTURa. WIELKA sprawa w małym mieście’’, który był częścią projektu realizowanego przez Miejski Dom Kultury w Turku. Nadesłano w nim jedenaście inicjatyw, z których wybrano sześć projektów. MDK jako organizator i beneficjent programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne otrzymał dofinansowanie na projekty lokalne ze środków Narodowego Centrum Kultury. Koordynatorem projektów jest pani Sylwia Przybylska.

Zadaniem projektu ,,Anielskie skrzydła’’ jest stworzenie dwóch murali, które będą zdobiły ścianę wjazdową na dziedziniec Muzeum Miasta Turku. Celem powyższego projektu jest tworzenie miejsc przyjaznych nie tylko dzieciom, ale całym rodzinom. Położenie murali w centralnej części miasta, spowoduje, że będą one idealnym miejscem spotkań. Poza poprawą estetyki przestrzeni publicznej realizacja projektu może pozytywnie wpłynąć na integrację społeczności lokalnej oraz wzmocnienie więzi sąsiedzkich. Murale zostaną wykonane przez artystów z firmy ,,Donut studio’’.

reklama

Do realizacji projektu nie mogło by dojść, gdyby nie uprzejmość pana Bartosza Stachowiaka - dyrektora Muzeum Miasta Turku, który wyraził zgodę na umieszczenie murali oraz pana Tomasza Wroniaka, który zgodził się zostać sponsorem inicjatywy.

Zuzanna Szczepocka

Realizacja projektu

Podobne artykuły

Mural upamiętniający Bitwę Warszawską powstał...

Mural upamiętniający Bitwę Warszawską powstał we...

22 wrz.
Ministerialny projekt MDKu. Dofinansowano...

Ministerialny projekt MDKu. Dofinansowano Anielskie...

4 wrz.
Strażnica OSP Kawęczyn od dziś w stylu

Strażnica OSP Kawęczyn od dziś w stylu "street art"....

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama