sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

8°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Wiceminister Bartosik pisze do marszałka województwa w sprawie linii kolejowej Konin-Turek

Wiceminister Bartosik pisze do marszałka województwa w sprawie linii kolejowej Konin-Turek
 

Poniżej pełna treść listu jaki poseł PiS-u i wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik wystosował do marszałka województwa Marka Woźniaka w sprawie linii kolejowej Konin-Turek. 

Ze względu na liczne inwestycje w Gminie Stare Miasto, realizację programu „Kolej Plus” i tworzenie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego dla linii kolejowej Konin-Turek zwracam się z prośbą o uwzględnienie w planowanym projekcie przebiegu linii kolejowej przez Gminę Stare Miasto. 

reklama

Gmina Stare Miasto w ostatnich latach odnotowuje zauważalny wzrost przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. Na terenie Gminy zdecydowały się zainwestować firmy takie jak: Ferio, Europoles, ZinkPower Wielkopolska, Castorama, Media Markt, Gebhardt Stahl,  KON-PLAST, Grene, Smurfit Kappa, Renault Truck Servi - ce, Polsad, Volkswagen, Alueco i wiele innych. Gmina Stare Miasto posiada również bardzo korzystną dla inwestorów lokalizację w centralnej Polsce, w powiecie konińskim, w odległości ok. 100 km od Poznania i Łodzi. Przez teren gminy przebiega autostrada A2 Berlin – Warszawa. Znajdują się tutaj też jej 2 węzły (Żdżary i Modła Królewska). Do każdego z węzłów przylegają tereny aktywizacji gospodarczej o wielkości 105 i 160 ha. Przez teren gminy biegną także dwie drogi krajowe DK 25 i DK 72. 

W związku z powyższym Gmina Stare Miasto idealnie wpisuje się w założenia programu,  a przebieg trasy przez tereny inwestycyjne pomogłoby zwiększyć nie tylko ruch pasażerski, ale przyciągnąć potencjalnych inwestorów. Ze względu na łatwiejsze połączenie z innymi gminami  i miastami wojewódzkimi. 

Zwracam się również o uwzględnienie na nowej trasie kolejowej przewozów towarowych. Pragnę jednocześnie wskazać, iż w mojej opinii istnieje możliwość stworzenia modelu finansowego dla budowy linii kolejowej Konin-Turek również w oparciu o środki z Krajowego Planu Odbudowy. Proszę o uwzględnienie powyższych propozycji przy tworzeniu wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. 

reklama

Z poważaniem,

Podobne artykuły

Wideo: Politycy PiS zaapelowali do opozycji o...

Wideo: Politycy PiS zaapelowali do opozycji o...

1 maj.
Program Kolej Plus: Rozpisano przetarg na...

Program Kolej Plus: Rozpisano przetarg na wstępną...

29 kw.
Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama