piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Niekoszona trawa przy drogach powiatowych

Marcin Derucki

Listy do redakcji: Niekoszona trawa przy drogach powiatowych
 

Co roku docierają do mnie te same pytania o niewyciętą trawę w niektórych częściach naszego miasta. Głównie chodzi o zieleń w pasach dróg. Objechałem wczoraj miasto i porobiłem kilka zdjęć. Tradycyjnie, wskazywane przez mieszkańców Turku miejsca, to pasy dróg powiatowych.

Za utrzymanie tych dróg oraz za chaszcze, które zgłaszają mi mieszkańcy, odpowiedzialny jest Starosta Turecki oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Turku. Zarówno drogi miejskie, jak i tereny należące do wspólnot mieszkaniowych są na bieżąco koszone. Kontrast widać szczególnie pomiędzy terenami należącymi do mieszkańców bloków przy Kączkowskiego (pod zarządem PGKiM) a pasem zieleni będącym częścią ul. Kączkowskiego.

reklama

W niektórych miejscach zaczyna robić się naprawdę niebezpiecznie. Na przykład na wspomnianej ul. Kączkowskiego często dochodzi do sytuacji, że chaszcze ograniczają widoczność przejść dla pieszych. Dlatego też kierowcy mogą mieć trudność z zauważeniem nadchodzących dzieci.

Marcin Derucki

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Nowe rumaki w stajni Zarządu Dróg Powiatowych w...

Nowe rumaki w stajni Zarządu Dróg Powiatowych w Turku

21 lt.
Tuliszków. Dokumentacja projektowa na...

Tuliszków. Dokumentacja projektowa na przebudowę...

9 lt.
Dobra. Nowa nawierzchnia w Józefowie i nie tylko

Dobra. Nowa nawierzchnia w Józefowie i nie tylko

19-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama