sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

21°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Niekoszona trawa przy drogach powiatowych

Marcin Derucki

Listy do redakcji: Niekoszona trawa przy drogach powiatowych
 

Co roku docierają do mnie te same pytania o niewyciętą trawę w niektórych częściach naszego miasta. Głównie chodzi o zieleń w pasach dróg. Objechałem wczoraj miasto i porobiłem kilka zdjęć. Tradycyjnie, wskazywane przez mieszkańców Turku miejsca, to pasy dróg powiatowych.

Za utrzymanie tych dróg oraz za chaszcze, które zgłaszają mi mieszkańcy, odpowiedzialny jest Starosta Turecki oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Turku. Zarówno drogi miejskie, jak i tereny należące do wspólnot mieszkaniowych są na bieżąco koszone. Kontrast widać szczególnie pomiędzy terenami należącymi do mieszkańców bloków przy Kączkowskiego (pod zarządem PGKiM) a pasem zieleni będącym częścią ul. Kączkowskiego.

reklama

W niektórych miejscach zaczyna robić się naprawdę niebezpiecznie. Na przykład na wspomnianej ul. Kączkowskiego często dochodzi do sytuacji, że chaszcze ograniczają widoczność przejść dla pieszych. Dlatego też kierowcy mogą mieć trudność z zauważeniem nadchodzących dzieci.

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Kto posprząta na ulicy Poduchowne. Może ty,...

Kto posprząta na ulicy Poduchowne. Może ty, może ja,...

12 lt.
Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów...

Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów już...

15-07-2020
Park Miejski to istna dżungla. Zarośnięty i...

Park Miejski to istna dżungla. Zarośnięty i...

19-06-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama