niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Skok na stołek, czy na kasę przez radnego Jasaka?

Marcin Derucki

Listy do redakcji: Skok na stołek, czy na kasę przez radnego Jasaka?
 

Radny PiS – Dariusz Jasak, wicedyrektor ZSR w Kaczkach Średnich doszedł do wniosku, że pieniędzy nigdy za wiele i przy pomocy radnych PiS i Niezrzeszonych postanowił wziąć stołek wiceprzewodniczącego Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej w Radzie Miasta, przez co poprawił stan swojego konta o kilkaset złotych miesięcznie.

Mimo apeli ze strony radnych Ziemi Turkowskiej, żeby zrezygnował z tego stanowiska, gdyż został wybrany na wiceprzewodniczącego niezgodnie z prawem, nie zrobił tego. Podobnie nie oddał do dnia dzisiejszego nadmiaru pobranych diet za funkcję, której nie powinien objąć, co wielokrotnie było podnoszone na sesjach Rady Miasta.

reklama

W związku z tym pytam radnego Jasaka z PiS, czy postąpi jak powinien postąpić człowiek przyzwoity i odda nadmiar pobranych diet, za czas kiedy niezgodnie z prawem był wiceprzewodniczącym Komisji Zdrowia? Dlaczego objął to stanowisko wiedząc doskonale, że jest to łamanie przepisów Statutu Miasta Turku? I pytanie do radnych PiS – dlaczego wybraliście swojego kolegę na wiceprzewodniczącego komisji wiedząc, że łamiecie prawo?

Marcin Derucki

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

z wczoraj
Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie...

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali....

7 wrz.
To był dla Turku dobry rok. Pomimo rządów PiS i...

To był dla Turku dobry rok. Pomimo rządów PiS i...

26 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama