piątek 08 grudnia 2023

Delfiny, Marii, Wirginiusza

reklama

Listy do redakcji: Kompromitacja PiS i co my na to

Marian Mirosław Marczewski

Listy do redakcji: Kompromitacja PiS i co my na to
 

Kaczyński na ostatnim spędzie PiS polecił funkcjonariuszom swego ugrupowania podjąć aktywne działania w terenie aby poprawić wizerunek i notowania tej partii. Sytuacja jest bowiem dramatyczna. Inflacja sięga kosmosu.

Drożyzna, niebotyczne ceny produktów żywnościowych, leków, prądu, paliw, węgla, materiałów budowlanych i innych towarów oraz usług powodują, że nawet codzienna porcja kłamstw premiera Morawieckiego o tym jak to jest nam dobrze, nie jest w stanie przykryć tragicznej rzeczywistości. No więc ruszył w teren niejaki minister Cieślak (tak nawiasem mówiąc żaden jasnowidz nie wie czym on się dokładnie w Urzędzie Rady Ministrów zajmował) i za krytykę działań rządu, doprowadził do zwolnienia z pracy naczelniczki Urzędu Pocztowego w Pacanowie

reklama

Ta sytuacja pokazuje butę i zadufanie rządzących, pokazuje z kim mamy do czynienia. Im wszystko wolno, każdego mogą zgnoić. Tylko dzięki opozycji i niezależnym mediom kobietę przywrócono do pracy. Mieliśmy też okazję zobaczyć w Sochaczewie jak przygotowywane są tzw. „spontaniczne” zachowania ludności na organizowanych przez PiS wiecach Kaczyńskiego. Komedia, śmiech na całą Polskę. Mocno do serca polecenie Kaczyńskiego wziął też sobie pewien wiejski „elegant z wąsem” i praktycznie nie ma dnia aby czegoś nie otwierał, przecinał wstęgi, gratulował, oddawał do użytku, nagradzał bądź ściskał dłonie. Strach otworzyć lodówkę, nie mówiąc już o komputerze, chłop jest wszędzie. I te prześliczne pozy, łaskawe spojrzenia, fotografie. Grzeczny pan, zwalniać jak Cieślak nie zwalnia ale za to jak wieść gminna niesie o swoich zadbać potrafi. Przy okazji bajdurzy o skompromitowanym i wielokrotnie poprawianym tzw. Polskim Ładzie jako niebotycznym sukcesie tego rządu. Jak gdyby to rząd wypracowywał pieniądze a nie my obywatele dociskani do granic możliwości różnego rodzaju podatkami i daninami. Te stwierdzenia – rząd dał, rząd przeznaczył, minister osobiście wsparł, wyasygnował. Żenada.

Czy oni naprawdę mają nas za ekonomicznych analfabetów. Nie rozmawiają z przedsiębiorcami, prowadzącymi jakąś działalność gospodarczą, tzw. przeciętnymi obywatelami, nie wiedzą i nie słyszą co się dzieje, jak ludzie żyją, jakie mają obawy i troski? Ale dość o tych kłamcach i oszustach. Ktoś jednak może powiedzieć, dobrze, ale co wy w zamian proponujecie. Otóż z całą odpowiedzialnością mogę oświadczyć, że tzw. zamrażalka w Sejmie pełna jest naszych projektów ustaw którym pani marszałek Witek nie nadaje biegu a które przyjęte na pewno poprawiły by byt Polaków, przywróciły zasady demokratycznego państwa prawa i należne nam miejsce na mapie Europy. Kilka dni temu w trakcie posiedzenia Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy dyskutowaliśmy nad pakietem naszych ustaw „Bezpieczna Rodzina”. Nie ulega wątpliwości, że drożyzna coraz bardziej zagląda do kieszeni Polek i Polaków. Inflacja w maju br. wyniosła 13,9 %, czyli najwięcej od 1998 roku. Drastycznie rosną stopy procentowe i raty kredytów. Młodzi ludzie zakładający rodziny nie mogą być karani przez nieodpowiedzialną politykę Prezesa NBP i płacić nawet dwa razy więcej za kredyt hipoteczny. Rząd PiS przez lata nie dokonywał koniecznych reform które mogłyby zmniejszyć skutki inflacji. Poziom inwestycji spadł do poziomów sprzed 25 lat, nie zadbano o otwieranie nowych rynków dla polskich przedsiębiorców.

Dzisiaj rząd zapomina o zabezpieczeniu tych którzy najwięcej tracą na drożyźnie i wysokich ratach kredytów. Seniorzy muszą mieć godną emeryturę, która umożliwi im zakup leków, utrzymanie mieszkania i opłacenie coraz wyższych rachunków. Nie można uzależniać budżetów domowych emerytów od jednorazowych świadczeń w roku wyborczym. Należy budować rozwiązania systemowe. Sfera budżetowa od lat nie otrzymała realnych podwyżek, najpierw pracowała na pierwszej linii frontu w pandemii koronawirusa, a następnie musiała funkcjonować w otoczeniu kompromitującego Polskiego Ładu PiS. Dzisiaj rząd oferuje im realną obniżkę wynagrodzeń, wymagając pracy po godzinach w coraz większym chaosie prawnym.

Nie ma na to naszej zgody. Dlatego zaapelowaliśmy do wszystkich sił politycznych o poparcie dla naszego pakietu ustaw „Bezpieczna Rodzina”. W pakiecie tym między innymi zawarliśmy następujące propozycje i rozwiązania :

reklama
  • dodatkowa waloryzacja emerytur i rent w wysokości 12% od 1 września br.;

  • zamrożenie rat kredytów hipotecznych na poziomie sprzed pandemii i wojny na Ukrainie;

  • 20% podwyżki w sferze budżetowej;

  • podwyższenie zasiłku pogrzebowego do kwoty 7 tys. zł;

  • wprowadzenie tzw. renty wdowiej;

  • przywrócenie finansowania in vitro z budżetu państwa;

  • podjęcie natychmiastowych działań w sprawie niedoboru węgla i jego spekulacyjnej sprzedaży.

To tylko niektóre wybrane zagadnienia nad którymi dyskutowaliśmy i które zostały skierowane do Sejmu.

Przewodniczący
Rady Powiatowej Nowej Lewicy w Turku
Marian Mirosław Marczewski

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Listy do redakcji: Dlaczego rząd PiS pomija...

Listy do redakcji: Dlaczego rząd PiS pomija Miasto Turek?

5 grudz.
Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego...

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Dariusza Jasaka z dnia 2...

4 grudz.
Listy do redakcji: Szlag mnie trafia, krew zalewa

Listy do redakcji: Szlag mnie trafia, krew zalewa

24 list.
Listy do redakcji: „Oświadczam, że...

Listy do redakcji: „Oświadczam, że zostałem zniesławiony”...

24 list.
Listy ro redakcji: Krytyka nie pomaga i nie ma...

Listy ro redakcji: Krytyka nie pomaga i nie ma nic wspólnego z prawdą?

22 list.
Strażackie auto z drabiną powinno trafić do...

Strażackie auto z drabiną powinno trafić do OSP w Turku. List otwarty...

14 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama