poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie obecnego kryzysu

Marcin Derucki

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie obecnego kryzysu
 

PiS mówi jedno, a rzeczywistość waszych nieudolnych rządów jest zupełnie inna. Wiele osób już od dawna to wiedziało. Jednak teraz dociera to bezpośrednio do zwykłych ludzi, których dotychczas skutecznie mamiliście programami rozdawniczymi. Inflacja idzie na rekord, a iluzja dobrobytu, którą tworzyliście dla swoich wyborców, rozmywa się.

Ludzie zaczynają przeglądać na oczy. Szkoda, że dopiero w 2022 roku. Wasze programy rozdawnicze ledwo pokrywają szkody spowodowane inflacją i kryzysem energetycznym. Polacy już mają dosyć. Od początku bieżącego roku przeczołgaliście nas po urzędach z różnymi wnioskami i deklaracjami. Jaki to miało sens, jeżeli ignorujecie ekologię („Trzeba palić wszystkim, poza oponami”). Jaki to miało sens, jeżeli opału i tak nie ma lub jest niebotycznie drogi? Pamiętamy, jak jeszcze niedawno prezydent opowiadał, że w Polsce wystarczy węgla na 200 lat. Proszę więc nam wytłumaczyć, dlaczego ludzie muszą teraz stać dniami i nocami w kolejkach po węgiel lub walczyć o jego zakup w internetowych sklepach?

reklama

Co powie Pan ludziom, których nie stać na zakup opału? Obiecaliście dodatek węglowy na jedno gospodarstwo domowe. Jednak w trakcie naboru wniosków zmieniliście zasady przyznawania tego wsparcia. Teraz pieniądze na węgiel otrzyma nie jedno gospodarstwo domowe, lecz „jeden adres”. Ludzie są zdezorientowani, a wiele rodzin oraz wiele samotnych starszych osób, które mieszkają w niewydzielonych lokalach, lub w pomieszczeniach gospodarczych, zostanie pozbawionych wsparcia. Może mi Pan wierzyć lub nie, ale takich przypadków jest naprawdę wiele. Powinniście teraz osobiście oglądać żal i rozpacz na twarzach Polaków. Być może bardziej przyłożylibyście się do uchwalanego przez was prawa. W sumie niedługo się okaże, na ile węgla starczy te 3 tys. zł.

A co Pan powie na limit 2000kWh zużycia taniej energii elektrycznej? Co Pan powie rodzinom, które korzystają z bojlerów? Na przykład w Turku całe osiedle przy ul. Spółdzielców w ten sposób podgrzewa wodę w mieszkaniach. Co Pan powie tym, którzy za pieniądze z kredytu pozakładali pompy ciepła? Namawialiście ludzi do ekologii, a teraz tych, którzy wam zaufali, skazujecie na niebotycznie wysokie rachunki. Nie mówiąc już o coraz wyższych ratach kredytów i o rosnących cenach żywności.

Ludzie naprawdę doszli już do granicy w oszczędzaniu. Teraz myślą tylko, jak przetrwać.

Marcin Derucki

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

z dzisiaj
Echo Turku na zakręcie... Mikołajczyk zarzuca...

Echo Turku na zakręcie... Mikołajczyk zarzuca...

26 list.
Bitwa na smaki! W sobotę w Kaczkach gospodynie...

Bitwa na smaki! W sobotę w Kaczkach gospodynie...

14 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama