piątek 29 września 2023

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Listy do redakcji: Radni PiS głosowali przeciw ukończeniu parku. Nie da się temu zaprzeczyć

Marcin Derucki

Listy do redakcji: Radni PiS głosowali przeciw ukończeniu parku. Nie da się temu zaprzeczyć
 

Radni Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciwko pieniądzom, dzięki którym możliwe będzie dokończenie prac w „dużym parku”. To jest niezaprzeczalny fakt. Można go w łatwy sposób zweryfikować. PiS pokazał, że nie zależy mu na ukończeniu tej inwestycji. Nie da się tego obronić.

Podczas ostatniej sesji kilkukrotnie pytałem przewodniczącego klubu radnych PiS i Niezrzeszeni, co on by zrobił, gdyby musiał mierzyć się z tak trudną sytuacją. Nie dostałem na to pytanie odpowiedzi. Tak jak nigdy nie usłyszałem od radnych PiS tego, jaki oni posiadają pomysł na nasze miasto. Usłyszałem natomiast, że to burmistrz oraz radni go wspierający odpowiadają za inwestycję w dużym parku.

reklama

Tak, to prawda. Czujemy się odpowiedzialni nie tylko za to, co się dzieje w parku, ale także za całe miasto. Choć na wiele sytuacji, czynników i wydarzeń nie mamy wpływu, nie będziemy unikać odpowiedzialności za Turek. Nie mieliśmy wpływu na nierzetelność firmy, która została wyłoniona w prawidłowo przeprowadzonej procedurze. Ani na inflację, pandemię, wojnę w Ukrainie oraz na różne decyzje rządu naszego kraju. Jednak cały czas szukamy rozwiązań i, pomimo okoliczności, nie poddajemy się.

Doskonale rozumiemy mieszkańców, którzy w końcu chcieliby mieć dostęp do zrewitalizowanego parku. Chcemy dokończyć tę inwestycję i dlatego wybraliśmy nowego wykonawcę. Dlatego też zagłosowaliśmy za zwiększeniem środków finansowych na ten cel. Dzięki naszej racjonalnej gospodarce finansowej, odbyło się to bez większych wyrzeczeń oraz bez zaciągania kredytu na ten cel.

Natomiast radni PiS, którzy głosowali przeciwko pieniądzom na dokończenie parku, pokazali na czym im tak naprawdę zależy. Było to głosowanie zgodnie z zasadą „im gorzej w mieście, tym lepiej”. Dla nich nieukończony park to polityczne paliwo w zbliżających się wyborach. Dlatego żadne oświadczenie czy też stanowisko nie jest w stanie obronić ich decyzji.

Marcin Derucki

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Listy do redakcji: Dlaczego radni PiS chcieli...

Listy do redakcji: Dlaczego radni PiS chcieli zablokować dokończenie...

8 sierp.
Listy do redakcji: Oświadczenie Klub Radnych...

Listy do redakcji: Oświadczenie Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość i...

4 sierp.
Dołożą czy zaoszczędzą?

Dołożą czy zaoszczędzą? "Priorytet to otworzyć ten park" - mówi...

2 sierp.
Znowu brakuje kasy! Trwa weryfikacja ofert na...

Znowu brakuje kasy! Trwa weryfikacja ofert na dokończenie rewitalizacji...

28 lip.
Listy do redakcji: Taki przewodniczący PO to...

Listy do redakcji: Taki przewodniczący PO to skarb... dla PiS

29 czerw.
Listy do redakcji: Nic o nas bez nas

Listy do redakcji: Nic o nas bez nas

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama