piątek 29 września 2023

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Listy do redakcji: Dlaczego radni PiS chcieli zablokować dokończenie parku?

Romuald Antosik Burmistrz Miasta Turku

Listy do redakcji: Dlaczego radni PiS chcieli zablokować dokończenie parku? - Romuald Antosik Burmistrz Miasta Turku / fot. UM Turek
Romuald Antosik Burmistrz Miasta Turku / fot. UM Turek 

Radni PiS w Radzie Miejskiej Turku w swoim oświadczeniu próbują się tłumaczyć, że od początku głosowali za rewitalizacją parku i wspierali tę inwestycję. To dlaczego chcieli zablokować dokończenie parku?

Jak radni PiS wspierali inwestycję w parku, kiedy praktycznie na wszystkich sesjach kwestionowali działania dotyczące parku, składali dziesiątki zapytań i interpelacji, które nic nie wnosiły? Dlaczego nie zaproponowali nic, poza atakami politycznymi, bezprawnym wkraczaniem na teren parku, szkalującymi filmikami i podburzaniem opinii publicznej? Czy przewodniczący Klubu Radnych PiS kontaktując się z firmą, która nie wykonała parku w terminie wie, że według kierownika budowy, który napisał w swoim oświadczeniu, to: „przyczyniło się do pogorszenia sytuacji i nie przełożyło się na dobro wspólne dokończenia rewitalizacji parku miejskiego w Turku”.

reklama

Jak zrozumieć tę rzekomą troskę radnych PiS o publiczne pieniądze w sytuacji, kiedy zagłosowali przeciwko środkom na dokończenie parku? Przecież, gdyby mieli większość w Radzie Miejskiej, to mogliby doprowadzić do sytuacji, w której Miasto musiałoby oddać pozyskane prawie 17 mln zł z Unii Europejskiej, a parku nadal by nie było. Nie mielibyśmy ani parku, ani dofinansowania. To ma być troska o publiczne pieniądze i o mieszkańców?

Jest to skrajnie nieodpowiedzialne działanie, nakierowane tylko i wyłącznie na cel polityczny, nie mający nic wspólnego z troską o miasto i jego mieszkańców.

Mnie i radnym Ziemi Turkowskiej zależy na ukończeniu rewitalizacji parku, a na czym zależy radnym PiS? Czy głosując przeciwko środkom na dokończenie parku ktokolwiek z nich pomyślał, że narażają miasto na pozostawienie niedokończonej inwestycji i wielomilionowe straty. Przecież park robimy właśnie dzięki 17 milionom funduszy europejskich pozyskanym przez Miasto.

Ze swej strony życzę, aby radni PiS w końcu zrozumieli, że ich celem powinno być dobro miasta i mieszkańców Turku, a nie dobro pojedynczego polityka lub partii, której przedstawiciele dzięki polityce chcieliby zajmować stanowiska w mieście.

reklama

Romuald Antosik
Burmistrz Miasta Turku

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Prace w parku zmierzają ku zakończeniu

Prace w parku zmierzają ku zakończeniu

21 wrz.
Listy do redakcji: Radni PiS głosowali przeciw...

Listy do redakcji: Radni PiS głosowali przeciw ukończeniu parku. Nie...

6 sierp.
Listy do redakcji: Oświadczenie Klub Radnych...

Listy do redakcji: Oświadczenie Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość i...

4 sierp.
Dołożą czy zaoszczędzą?

Dołożą czy zaoszczędzą? "Priorytet to otworzyć ten park" - mówi...

2 sierp.
Znowu brakuje kasy! Trwa weryfikacja ofert na...

Znowu brakuje kasy! Trwa weryfikacja ofert na dokończenie rewitalizacji...

28 lip.
Kwota mocno niewystarczająca. Ile będzie...

Kwota mocno niewystarczająca. Ile będzie kosztowało dokończenie...

13 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama