piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nie dla przekształceń/Stanowisko PiS w Turku

Nie dla przekształceń/Stanowisko PiS w Turku
 

W związku z przyjęciem przez radnych koalicji RiP-SLD-PSL-PO w Radzie Powiatu Tureckiego dokumentu: „Diagnoza Stanu Organizacyjnego SP ZOZ w Turku”, w którym określono jako możliwe formy funkcjonowania szpitala w Turku, przede wszystkim utworzenie spółki kapitałowej oraz przekazanie szpitala w zarząd firmie zewnętrznej np. Szpitale Polskie lub Grupa Nowy Szpital, jak również zobowiązaniem starosty do zaproponowania Zarządowi Powiatu i Radzie Powiatu alternatywnej koncepcji funkcjonowania szpitala, Prawo i Sprawiedliwość w Turku wyraża stanowczy sprzeciw wobec tych zamiarów.

Jednocześnie wzywamy starostę Zbigniewa Bartosika, wicestarostę Władysława Karskiego oraz radnych Anitę Dzieciątkowską-Pieścik, Wojciecha Ruska, Henryka Trochę, Zdzisława Cichego, Franciszka Pyziaka, Zdzisława Wojtkowiaka, Jana Koniecznego, Andrzeja Wojtkowiaka i Krystiana Krawczyka do wycofania się z planów utworzenia spółki kapitałowej lub przekazania szpitala w zarząd firmie zewnętrznej. Może to grozić pogorszeniem jakości usług w zakresie ochrony zdrowia dla mieszkańców powiatu tureckiego i utratą miejsc pracy dla pracowników szpitala. PiS w Turku opowiada się za ratowaniem szpitala w Turku i utrzymaniem tej jednostki w formie dotychczasowej - SP ZOZ.

reklama

Zarząd PiS w Turku Tureckiego: Małgorzata Golczyńska, Ryszard Bartosik, Dariusz Kałużny
Radni PiS w Radzie Powiatu: Marek Kubiak, Bohdan Radecki

Tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Spotkanie rolników pod hasłem Zielona Niedziela...

Spotkanie rolników pod hasłem Zielona Niedziela w...

5 kw.
W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej...

W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej wsi....

31 mrz.
Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na...

Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na...

03-09-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama