sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Szukali poparcia na ulicach/Młodzi Socjaldemokraci przeciw reformie emerytalnej

Szukali poparcia na ulicach/Młodzi Socjaldemokraci przeciw reformie emerytalnej - Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne 

W dniu 18 kwietnia, 2012r. młodzi działacze turkowskiego koła Federacji Młodych Socjaldemokratów wyszli na ulice, aby zbierać podpisy poparcia dla obywatelskiego wniosku o referendum dotyczącego „reformy emerytalnej”.

Miejscem, w którym młodzi politycy ulokowali się została ulica 650-lecia. Jak się okazało wybór lokalizacji był bardzo dobry, ponieważ w dwie godziny działacze młodzieżówki zdołali uzbierać ponad 100 podpisów. Pracy nie ułatwiała im zapewne niesprzyjająca pogoda, a w szczególności silne podmuchy wiatru, który ewidentnie został zwolennikiem obecnego rządu i jego reform. Mimo takich, a nie innych warunków przechodnie chętnie podchodzili do stolika, aby podpisać się pod wnioskiem, a także po to by porozmawiać. Ze względu na porę były to głównie osoby w dojrzałym i starszym wieku, ale nie brakowało również osób 20- czy 30-letnich. Niemal nikt nie wyraził się źle o działaczach FMS i o tym, co robili, a jeśli już ktoś taki się znalazł, to zawsze znalazła się również osoba, która broniła atakowanych i poparła ich działanie.

reklama

Wiele osób, które postanowiły poprzeć wniosek o zorganizowanie referendum bardzo krytycznie wypowiadało się na temat aktualnie rządzących oraz ogółu polityków. Z wypowiedzi tych osób można było się dowiedzieć, że są rozczarowani wydarzeniami w Polsce i w polskiej polityce. Wiele z tych osób z wielką obawą wypowiadało się na temat przyszłości, część osób pocieszenie widziało w tak młodych osobach, jak turkowscy działacze Federacji Młodych Socjaldemokratów, którzy przyszłość biorą (a przynajmniej próbują) w swoje ręce.

Tyle o zbieraniu podpisów, teraz kilka zdań na temat Federacji Młodych Socjaldemokratów w Turku: FMS jest największą młodzieżową organizacją w Polsce i jest tzw. młodzieżówką Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Koło FMS Turek formalnie zostało utworzone w lutym br., jednak opisywana powyżej akcja była ich pierwszą. Koło powstało dzięki zaangażowaniu kilku osiemnastolatków i pomocy działacza FMS z Konina. Powodem utworzenia struktur takiego stowarzyszenia w Turku była chęć działania i jednocześnie brak odpowiedniej organizacji, w której mogliby działać. Na chwilę obecną w turkowskim kole zgromadzonych jest pięć osób, ale planowane są działania, które pozwolą zaangażować większą ilość młodych ludzi, co w powiecie turkowskim jest bardzo trudnym zadaniem. Ponadto niedługo FMS przeprowadzi kolejne akcje, które w jakiś sposób pomogą rozreklamować FMS i zachęcą do wstąpienia. Osoby zainteresowane wstąpieniem proszone są o skontaktowanie się poprzez e-mail przewodniczącego: pbrealfan@gmail.com

FMS Turek

reklama

Tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Intensywne burze z gradem nad powiatem...

Intensywne burze z gradem nad powiatem tureckim....

26 lip.
IMGW ostrzega przez burzami z silnym wiatrem w...

IMGW ostrzega przez burzami z silnym wiatrem w...

10 lip.
Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i...

Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i powiatu....

23 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama