środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

"Nie oddamy Wam Telewizji Trwam"/Dariusz Jasak

 

W dniu 21 kwietnia 2012 grupa kilkudziesięciu turkowian o godzinie 7:00 wyjechała do Warszawy na marsz w obronie Telewizji Trwam. Wyjazd został zorganizowany przez panią Teresę Drzewiecką i koło Radia Maryja w Turku. Spotkanie rozpoczęło się koncertem przed kościołem św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Wielką popularnością cieszyła się piosenka Kapeli znad Baryczy pt: "Nie oddamy Wam Telewizji Trwam".

Po koncertach odbyła się Eucharystia, której przewodniczył bp Antoni Pacyfik Dydycz. Wygłosił On także kazanie, w którym odniósł się do problemów współczesnej Polski, szczególnie podkreślał rolę słowa i prawdy w środkach społecznego komunikowania stawiają to kościelne nazewnictwo w opozycji do świeckiego mass-media mówił: "Jest to niesłychanie istotne, kiedy w świecie najczęściej powyższe środki określa się mianem mass-mediów, czyli narzędziami do manipulowania masami, to kościelne nazewnictwo podkreśla znaczenie informacyjne, czyli integrujące jednostki i różne grupy społeczne; czyli podmiotowość korzystających z mediów, stąd to określenie - społeczne środki przekazywania myśli! Jest w nim zawarta także troska o prawdę. Zależy nam bowiem na dzieleniu się myślami, a nie jakimiś zmyśleniami, posądzeniami. W katolickiej terminologii prawda czuje się jak u siebie, w domu. Niestety, nie da się tego powiedzieć o większości mediów w Polsce."

reklama

W innym miejscu zwracając uwagę na szydercze postawy głównych dziennikarzy podał przykłady tych drwin: "Niech nasza kultura i cywilizacja otrząsną się z różnych naleciałości. Niech się zdobędą na wysiłek, aby pomyśleć o poprawie. Współczesne media muszą to wziąć pod uwagę. I zamiast uderzać w środki komunikacji społecznej, o katolickim rodowodzie, służące wykorzenianiu zła, zamiast utrudniać działalność, niech wykorzystują doświadczenia choćby TRWAM. Niech z coraz większą troską ukazują człowieka i jego otoczenie.
I jest to kwestia pilna. Gdyż należy się obawiać, że ten zwierzchnik szatański ze Wschodu przemierza już naszą Ojczyznę. Bo jak zrozumieć dziennikarza (K. R.), który relacjonując z Łodzi pogrzeb bestialsko zamordowanego śp. Marka Rosiaka określa ten bolesny obrzęd jako "folklorystyczną imprezę ze staruszkami śmiesznymi, z flagami i krzyżami". A czym wytłumaczyć rozmowę dwóch dobrze zarabiających ludzi, którzy w czasie pogrzebu Pary Prezydenckiej w Krakowie komentowali w telewizji TVN to wszystko, naśmiewając się ironicznie mówiąc o potrzebie tropienia demonów polskiego patriotyzmu i tak głośno, że ludzie zebrani przy telebimie zaczęli protestować u władz TVN?"

Do zebranych na placu dziesiątek tysięcy ludzi powiedział: "Polska jest z Was dumna, drodzy Rodacy. Przecież dziennikarstwo polskie na kolanach powinno tu przybywać, aby uczyć się kultury i więzi z Narodem. Polska minionych wieków, Polska dzisiaj i Polska jutra. Zawsze ta sama, zawsze z tymi samymi dążeniami, z takim samym programem. Ta jedność w czasie jest dla nas potrzebna. Polska zawsze była jedną i będzie taką."

Po liturgii eucharystycznej ponad sto tysięcy ludzi udało się pod Kancelarię Premiera i Belweder gdzie czołowi działacze opozycji solidaryzując się z manifestującymi dali wyraz gotowości do współpracy w jedności dla dobra Polski i chrześcijaństwa. Manifestujący po drodze wznosili okrzyki: "Wolę być moherem niż Tuska frajerem", "Nie oddamy Wam Telewizji Trwam". Była też okazja do spotkania słynnych osób m.in. Jana Pospieszalskiego, który jak zwykle przy okazji podobnych demonstracji robił reportaż. Cały dzień upłynął nam na modlitwie i doświadczaniu wspólnoty i jedności z wykluczaną rodziną Radia Maryja i TV Trwam. Do domów wróciliśmy dopiero ok 22:00 wszyscy z poczuciem wypełnionego obowiązku.

reklama

Dariusz Jasak

Podobne artykuły

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego...

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego domu!

6 kw.
Wrzesień w kinie TUR: kontrowersyjna

Wrzesień w kinie TUR: kontrowersyjna "Polityka"...

05-09-2019
Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli...

Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli jak...

12-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama