piątek 02 października 2020

Racheli, Sławy, Teofila

reklama

Wyjazd studyjny do Brukseli

Wyjazd studyjny do Brukseli
 

W dniach 2-6 czerwca odbył się wyjazd do Belgii dla laureatów konkursów zorganizowanych pod patronatem Posła Andrzeja Grzyba z regionu województwa wielkopolskiego. Wśród czterdziestoosobowej grupy młodzieży znaleźli się laureaci, organizowanego przez ZSR CKP w Kaczkach Średnich, Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, w skład, której wchodzili: Ewelina Kaźmierczak (kl. IITAK), Dawid Janik (kl. IITG), Marek Stasiak (kl. IITB) i Tomasz Szymański (uczeń ZST w Turku) wraz z opiekunem p. Anetą Seńko.

Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od stolicy Belgii - Brukseli. Zobaczyli zabytkowy rynek Grand Place z ratuszem, podziwiali symbol Brukseli - fontannę Mannaken Pis oraz bibliotekę królewską. Zwiedzanie zakończyła Msza Św. w Notre Dame de la Chapelle.

reklama

W kolejnym dniu wycieczki młodzież podziwiała przepiękną Brugię, zwaną "Flamandzką Wenecją" i Gandawę. Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć przepiękne zabytki, ale również dowiedzieć się czegoś więcej na temat kultury i obyczajów mieszkańców Belgii. Żaden  uczestnik wycieczki nie mógł oprzeć się pokusie i skosztował sławnych na cały świat belgijskich czekoladek. Wieczorem wszyscy wzięli udział w uroczystej kolacji z udziałem Posła Andrzeja Grzyba, który pogratulował uczestnikom konkursów i podziękował im za przybycie.

W ostatnim dniu wyjazdu młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego. Uczniowie zobaczyli salę plenarną i część roboczą Parlamentu, gdzie znajduje się biuro eurodeputowanego Andrzeja Grzyba. Kolejnym punktem dnia był wykład przeprowadzony przez Biuro Informacji Województwa Wielkopolskiego w Brukseli na temat reprezentacji i promocji Wielkopolski w Europie.

Aby poszerzyć wiedzę o działalności Parlamentu uczniowie odbyli wirtualną podróż w multimedialnym centrum informacji - Parlamentarium. Ostatnim etapem wyjazdu był obiad w restauracji dla gości w Parlamencie. Zwiedzanie siedziby Unii Europejskiej uatrakcyjniła obecność Posła Andrzeja Grzyba, który przybliżył funkcjonowanie Unii Europejskiej, pracę w Parlamencie Europejskim oraz chętnie odpowiadał na wszystkie pytania uczniów. 

Podobne artykuły

Dobra: 173 000 zł dla 3 kościołów. Nie wszyscy...

Dobra: 173 000 zł dla 3 kościołów. Nie wszyscy radni...

06-10-2017
Nie ma grzybów? Są. I to jakie!

Nie ma grzybów? Są. I to jakie!

17-10-2016
Wspomnienia pani Danuty Chmielewskiej

Wspomnienia pani Danuty Chmielewskiej

15-02-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama