poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Rajd Zuchów i Harcerzy

Rajd Zuchów i Harcerzy
 

Dnia 23 czerwca zorganizowana i bardzo pozytywnie nastawiona do turystyki pieszej grupa zuchów i harcerzy wyruszyła na pieszą wędrówkę do Leśniczówki na Rudzie. Rajd został zorganizowany na życzenie zuchów i harcerzy, a jego zamysłem było symboliczne pożegnanie roku szkolnego i podsumowanie odbywających się regularnie zbiórek.Łącznie spod naszej szkoły wymaszerowało o godz. 9.30 37 uczestników i 7 instruktorów.

Pogoda była bardzo sprzyjająca. Cały dzień przyświecało piękne słońce. Było to dla nas bardzo ważne gdyż trasa rajdu wynosiła 6 km. Przyroda w pełnej letniej krasie osładzała nam wystarczająco trudy wędrówki. Wędrując lasem zbieraliśmy jagody i poziomki. W znacznej oddali na skraju lasu dostrzegliśmy okazałego jelenia. Ptaki, motyle i małe sarenki towarzyszyły nam gdy szliśmy przez łąki. Las przywitał nas niewielkim błotem. Wędrówka przez las okazała się długa więc zatrzymywaliśmy się na postoje aby móc odciążyć nogi. Z radością przywitaliśmy drogę z niebieskim szlakiem, która wskazywała drogę do leśniczówki. Tuż przed Rudą spotkaliśmy na wysokiej sośnie siedzącego kotka, próbowaliśmy nawet wezwać straż pożarną, aby go zdjąć z drzewa. 

reklama

Około godz. 11.30 utrudzeni dotarliśmy do leśniczówki, gdzie czekał na nas Pan Leszek Fidziukiewicz z Koła Łowieckiego „Sokół” w Tuliszkowie. Tam po odpoczynku i słodkim posiłku zaczęliśmy wspólne przygotowania do ogniska , przy którym spędziliśmy długie chwile umilane dźwiękiem gitary i wspólnego śpiewu. Miłym dla nas zaskoczeniem były odwiedziny dh Komendantki Hufca Turek. Teraz czekają na nas wakacje i dokończenie rozpoczętych w czasie rajdu zadań na sprawność przyrodnika, którą to zatwierdzimy druhom we wrześniu. Z uśmiechniętymi i ubrudzonymi jagodami buźkami razem z rodzicami powróciliśmy do domów.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Dh Iwona Kasprzak
dh Alicja Kaszyńska
dh Dorota Zasada
dh Jolanta Zając
dh Małgorzata Karska
dh Magdalena Wysocka

Podobne artykuły

Monitoring bocianów Gminy Przykona otwarty!

Monitoring bocianów Gminy Przykona otwarty!

7 lip.
Wybrano imię dla młodej samicy bielika z...

Wybrano imię dla młodej samicy bielika z turkowskich...

6 lip.
Kodeks Dobrych Praktyk Parkowych -parki...

Kodeks Dobrych Praktyk Parkowych -parki miejskie...

3 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama