poniedziałek 20 stycznia 2020

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Rajd Zuchów i Harcerzy

Rajd Zuchów i Harcerzy
 

Dnia 23 czerwca zorganizowana i bardzo pozytywnie nastawiona do turystyki pieszej grupa zuchów i harcerzy wyruszyła na pieszą wędrówkę do Leśniczówki na Rudzie. Rajd został zorganizowany na życzenie zuchów i harcerzy, a jego zamysłem było symboliczne pożegnanie roku szkolnego i podsumowanie odbywających się regularnie zbiórek.Łącznie spod naszej szkoły wymaszerowało o godz. 9.30 37 uczestników i 7 instruktorów.

Pogoda była bardzo sprzyjająca. Cały dzień przyświecało piękne słońce. Było to dla nas bardzo ważne gdyż trasa rajdu wynosiła 6 km. Przyroda w pełnej letniej krasie osładzała nam wystarczająco trudy wędrówki. Wędrując lasem zbieraliśmy jagody i poziomki. W znacznej oddali na skraju lasu dostrzegliśmy okazałego jelenia. Ptaki, motyle i małe sarenki towarzyszyły nam gdy szliśmy przez łąki. Las przywitał nas niewielkim błotem. Wędrówka przez las okazała się długa więc zatrzymywaliśmy się na postoje aby móc odciążyć nogi. Z radością przywitaliśmy drogę z niebieskim szlakiem, która wskazywała drogę do leśniczówki. Tuż przed Rudą spotkaliśmy na wysokiej sośnie siedzącego kotka, próbowaliśmy nawet wezwać straż pożarną, aby go zdjąć z drzewa. 

reklama

Około godz. 11.30 utrudzeni dotarliśmy do leśniczówki, gdzie czekał na nas Pan Leszek Fidziukiewicz z Koła Łowieckiego „Sokół” w Tuliszkowie. Tam po odpoczynku i słodkim posiłku zaczęliśmy wspólne przygotowania do ogniska , przy którym spędziliśmy długie chwile umilane dźwiękiem gitary i wspólnego śpiewu. Miłym dla nas zaskoczeniem były odwiedziny dh Komendantki Hufca Turek. Teraz czekają na nas wakacje i dokończenie rozpoczętych w czasie rajdu zadań na sprawność przyrodnika, którą to zatwierdzimy druhom we wrześniu. Z uśmiechniętymi i ubrudzonymi jagodami buźkami razem z rodzicami powróciliśmy do domów.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Dh Iwona Kasprzak
dh Alicja Kaszyńska
dh Dorota Zasada
dh Jolanta Zając
dh Małgorzata Karska
dh Magdalena Wysocka

Podobne artykuły

Policjanci z Turku podsumowali 2019 rok

Policjanci z Turku podsumowali 2019 rok

8 st.
Warsztaty z budowania karmników przyciągnęły...

Warsztaty z budowania karmników przyciągnęły tłumy...

19-11-2019
Chciałbyś zapobiec kolizjom ptaków z ekranami...

Chciałbyś zapobiec kolizjom ptaków z ekranami lub...

07-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama