poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Problem psich kup/Jan Przybylski

Problem psich kup/Jan Przybylski - Źródło: sxc.hu / Christa Richert
Źródło: sxc.hu / Christa Richert 

Problem psich odchodów jest widoczny i nam powszechnie znany w całym mieście od dawna. Bowiem na każdym zebraniu osiedlowym mieszkańcy skarżą się na psie zanieczyszczenia. Nie wszyscy posiadacze swoich pupili przejmują się tym że ich pieski załatwiają się na chodnikach, placach zabaw, boiskach czy trawnikach w bliskiej odległości od bloków.

Myślę że wzorem paru miast należałoby powiesić specjalne skrzynki z woreczkami na psie odchody. Ten pionierski program w Turku mógłby być wprowadzony na Oś. Wyzwolenia . Należałoby przeprowadzić akcje edukacyjną wśród mieszkańców np. przez powieszenie plakatów które zachęcałyby do zbierania psich odchodów i wyrzucania do pojemników. Według mnie takich skrzynek z woreczkami wystarczyłoby na całe osiedle nie więcej niż 10 sztuk. Dla Urzędu Miasta, który pobiera podatek od psów i Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza” zakup takich skrzynek nie byłby dużym problemem finansowym.

reklama

Myślę że właściciele psów dobrze przyjęliby takie rozwiązanie i zaczęli bardziej troszczyć się o czystość osiedla. Mój apel do posiadaczy psów to „Nie przynoś wstydu swojemu psu – posprzątaj”.

Przewodniczący Samorządu Mieszkańców nr 7 (Os. Wyzwolenia)
Jan Przybylski

Podobne artykuły

1% dla Turku: Wspieraj zwierzaki, wspieraj Help...

1% dla Turku: Wspieraj zwierzaki, wspieraj Help...

4 mrz.
1% dla Turku: Kinga Misiek liczy na Wasz 1 %

1% dla Turku: Kinga Misiek liczy na Wasz 1 %

2 mrz.
1% dla Turku: Przekaż 1% dla Witka

1% dla Turku: Przekaż 1% dla Witka

2 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama