Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Podaruj dzieciom uśmiech/zbiórka zabawek dla Oddziału Dziecięcego

Podaruj dzieciom uśmiech/zbiórka zabawek dla Oddziału Dziecięcego
 

Podobnie jak w zeszłym roku szkolnym, również obecnie uczniowie zrzeszeni w szkolnym klubie PCK przy Gimnazjum w Słodkowie  i Szkoły Podstawowej w Cisewie wykazują wiele inicjatyw w zakresie działań charytatywnych. W tym roku przeprowadzili już akcję "Podaruj dzieciom uśmiech", której pomysłodawczyniami były Panie: Joanna Popardowska, Małgorzata Myśler – Młynarczyk, Ewa Czerniejewska i Iwona Toda – Ogrodowczyk. Celem przedsięwzięcia było wsparcie Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Turku.

Pomysł zorganizowania zbiórki zrodził się spontanicznie. Synek jednej z nauczycielek trafił  na oddział dziecięcy szpitala. Szybko okazało się, że szpitalna świetlica jest niewystarczająco wyposażona. Tak wpadłyśmy na pomysł zbierania zabawek. Nawiązałyśmy współpracę z dr Jolantą Łojewską, która była zachwycona pomysłem. Poprosiłyśmy o pomoc rodziców i uczniów.  Większość odpowiedziała pozytywnie, dlatego udało się nam zgromadzić aż 5 worków zabawek i 3 worki ubranek.

reklama

10 października delegacja szkół udała się do szpitala, by wnieść na oddział dziecięcy odrobinę radości i zapomnienia w chorobie. Nasi wolontariusze mieli dla maluchów zarówno dobre słowo  jak i piękne zabawki .To właśnie one przyczyniły się do tego,  że na dziecięcych  buziach zagościł uśmiech. Rodzice również okazali się  życzliwie nastawieni. Można było wyczuć wzruszenie, że są przeprowadzane takie akcje, które tak wiele mogą zdziałać. 

Dla wielu to mały gest, ale potrafi zbudować w człowieku  nadzieję na długi czas. Pokazuje, że nie jesteśmy sami, a wśród nas  są ludzie dobrej woli, którzy chętnie poświęcają  swój czas i zaangażowanie po to, by innym było lżej. Nie zapominajmy o drugim człowieku. Nie przechodźmy obojętnie. Wokół nas jest wielu potrzebujących. Mamy nadzieję, że te zabawki przyniosą dzieciom radość i pomogą zapomnieć o cierpieniu i rozstaniu z rodzicami.

ITO

Podaruj dzieciom uśmiech/zbiórka zabawek dla Oddziału Dziecięcego

Podobne artykuły

Oddaj krew ze strażakami już w tę niedzielę....

Oddaj krew ze strażakami już w tę niedzielę. Klub...

7 maj.
Oddaj krew w Domu Strażaka już 28 lutego. Klub...

Oddaj krew w Domu Strażaka już 28 lutego. Klub HDK...

26 lt.
Oddaj krew w Domu Strażaka już 6 grudnia. Klub...

Oddaj krew w Domu Strażaka już 6 grudnia. Klub HDK...

02-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama