poniedziałek 14 czerwca 2021

Bazylego, Elizy, Justyny

16°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Z wizytą u "Kopernika"/Beata Grzelka

Z wizytą u
 

23 października uczniowie z klas II C i III A Gimnazjum nr 1 w Turku odwiedzili Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Ponieważ szkoła promuje aktywizujące metody pracy z dzieckiem, gimnazjaliści oprócz zwiedzenia podstawowych wystaw, jakie są zaprezentowane w budynku instytutu wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych. Pierwsza grupa spotkała się z laborantami chemii, wraz z którymi przeprowadzali eksperymenty związane z syntezami i rozpadami różnorodnych cieczy.  Na zajęciach z biologii uczniowie zgłębiali temat: „Tajemniczy świat roślin. Czy rośliny jedzą?”. Skomplikowane zagadnienia soczewek wraz z eksperymentami laserowymi zaprezentowano na zajęciach z fizyki. Podczas dwugodzinnych spotkań z nauką, w trakcie eksperymentów ciecze zmieniały stany skupienia i kolory, pękały balony pod wpływem promieniowania a nieruchome fragmenty roślin pod mikroskopem okazywały się pełne aktywnego „życia” komórkowego. Tak upłynęła jedna z kolejnych już wizyt w Centrum Nauki „Kopernik”.

Tego typu zajęcia dla niejednego ucznia to niezapomniana przygoda z autentycznym światem nauki, skomplikowanymi urządzeniami, reakcjami chemicznymi. Nauczyciele Gimnazjum nr 1 starają się uatrakcyjniać i wspomagać zdobywanie wiedzy w różnorodny sposób. We wrześniu gimnazjaliści odwiedzili w stolicy Muzeum Powstania Warszawskiego i Cmentarz  na Powązkach. Biorą udział w lekcjach o prahistorii naszych okolic w Muzeum Rzemiosła Tkackiego. Założenia wiary protestanckiej poznają w murach miejscowego kościoła ewangelicko-augsburskiego, a w  ramach poznawania struktur polskiej władzy sądowniczej odwiedzają Sąd Rejonowy w Turku.

Podobne artykuły

"Śmierdziało nawet w Boże Ciało". Mieszkańcy...

4 czerw.
Media bez wyboru: Protest niezależnych mediów w...

Media bez wyboru: Protest niezależnych mediów w...

10 lt.
Po kolejnym proteście kobiet. Myślę, czuję,...

Po kolejnym proteście kobiet. Myślę, czuję, decyduję!

28-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama