poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Jak budować żeby nie budować/Ryszard Bartosik

Jak budować żeby nie budować/Ryszard Bartosik
 

W lokalnych mediach pojawiły się w ostatnim czasie informacje na temat ewentualnych inwestycji na drogach powiatowych Turek-Władysławów i ul. Zdrojki Lewe. Samorządowcy reprezentujący koalicję rządzącą w powiecie i starosta turecki przedstawiają kwestie ewentualnych inwestycji na tych drogach nierzetelnie, mając na celu zdyskredytowanie radnych opozycji, którzy odpowiedzialnie wypełniają swoje obowiązki i skłócenie mieszkańców naszego powiatu. Szczególnie bulwersujące są wypowiedzi na ostatniej sesji  Rady Gminy Władysławów.  Takie zachowania ekipy rządzącej świadczą o całkowitym nieprzygotowaniu starosty i osób z koalicji do pełnienia ważnych funkcji w samorządzie powiatowym. Okazuje się bowiem, że władze powiatu nie mają zamiaru podjąć się budowy drogi na Zdrojkach Lewych ani remontować drogi Turek-Władysławów.

Na ostatniej Sesji Rady Gminy Władysławów padła informacja, że jak o drogę Turek-Władysławów „stara się starosta Zbigniew Bartosik, tak nikt.” No i rzeczywiście stara się jak nikt, bo nikt by nie pomyślał, że po tak szumnych wypowiedziach na Sesji Rady Gminy we Władysławowie droga Turek-Władysławów nie znalazła się w budżecie powiatu na rok 2013. Można więc śmiało powiedzieć, że nikt prócz starosty tak by się nie postarał. Aby było ciekawiej w owym budżecie nie planuje się też działań na ul. Zdrojki Lewe. Tak więc mamy nową powiatową odsłonę hasła Powiat w budowie. Szkoda tylko, że buduje się za pomocą manipulacji kolejny konflikt. Obie drogi są bowiem w zasobach powiatowych i obowiązkiem tego samorządu jest troska o ich stan. Taką troską wykazują się radni opozycji w powiecie i mieszkańcy ale niestety nie ci którzy sprawują władzę. Ci ostatni próbując przykryć swoją nieudolność kręcą, mataczą i manipulują próbując skłócić powiatową społeczność. Bo trzeba jasno powiedzieć że psim obowiązkiem starosty jest dbałość o wszystkie drogi którymi zawiaduje. Tymczasem przekazanie ok. 70 tys. zł. na projekt drogi na Zdrojkach ma się do przebudowy drogi Turek-Władysławów jak piernik do wiatraka. W pierwszym przypadku chodzi o małe środki na projekt drogi, który ma duże szanse na realizację w przyszłości, przy deklarowanym już wsparciu samorządu miasta Turek i wsparciu funduszami europejskimi. Droga do Władysławowa to szansa na realizację w przyszłym lub następnym roku przy pozyskaniu środków z funduszy krajowych. Jak widać powiat marnuje obie szanse a działania prorozwojowe zamienia na walkę z radnymi opozycji odpowiedzialnie wypełniającymi swój mandat. Stawianie tych dróg, a raczej mieszkańców, naprzeciw sobie jest skrajną nieodpowiedzialnością połączoną z głupotą. Kolejny już raz powiatowi włodarze potwierdzają swoje nieprzygotowanie do rządzenia tym samorządem. Bo trudno uznać za jakieś szczególne przymioty zdolność do budowania, niestety nie dróg a konfliktów.

reklama

Ryszard Bartosik - Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Tureckiego

Podobne artykuły

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym...

UWAGA! Intensywne burze z gradem i porywistym...

22 sierp.
Intensywne burze z gradem nad powiatem...

Intensywne burze z gradem nad powiatem tureckim....

26 lip.
IMGW ostrzega przez burzami z silnym wiatrem w...

IMGW ostrzega przez burzami z silnym wiatrem w...

10 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama