Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

22°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowski „Pokój i Dobro” zwycięża w Ślesinie

Turkowski „Pokój i Dobro” zwycięża w Ślesinie
 

17 listopada 2012 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbył się V Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej „Ryba”, którego organizatorem były: Wydział Duszpasterski Diecezji Włocławskiej, Parafia św. Mikołaja i Dobrego Pasterza w Ślesinie oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie. Spośród niemal osiemdziesięciu zgłoszonych, na scenie zaprezentowało się 13 solistów i 16 zespołów wyłonionych w pierwszym etapie konkursu (wysłanie nagrań). Do II etapu zakwalifikował się także Zespół Parafialny z NSPJ w Turku pod nazwą „Pokój i Dobro – Tau” w składzie: śpiew – Katarzyna Sztobska, Daria Iglikowska, Ewa Czernichowska, Sylwia Kubiś, Łucja Kubiś, śpiew i Djembe Magdalena Bąkowska, śpiew i gitara – Ania Dąbek, śpiew i klarnet – Agnieszka Kubiś, akordeon – Krzysztof Nowicki, piano – Tomasz Durczyński, skrzypce – Martyna Dziamara, flet poprzeczny – Patryk Kopczyk, zespołem kieruje Pani Elżbieta Chojnacka. Należy też nadmienić, że pierwszy etap przeszedł pozytywnie także zespół „Razem zajdziemy wysoko” z Parafii św. Barbary w Turku.

Festiwal rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, po której nastąpiły prezentacje konkursowe. Schola z Parafii NSPJ w Turku wystąpił niemal na samym końcu, zatem jego członkowie w oczekiwaniu na swój występ zgryźli wszystkie paznokcie, na szczęście do występu podeszli na zupełnym luzie, dając popis najwyższego kunsztu i wirtuozerii w graniu i śpiewaniu. Wykonali utwór we własnej aranżacji, zaśpiewany w wielogłosie i częściowo w kanonie zatytułowany: „Nic nie musisz mówić”. Dodatkowo utwór był prezentowany przez wszystkich śpiewających także dla osób niesłyszących w języku migowym.

reklama

Uczestników festiwalu oceniało jury w składzie: Pani Małgorzata Siek, o. Mariusz Tabor OFM oraz ks. Sławomir Deręgowski. Podczas burzliwych zapewne obrad jury na scenie wystąpił ubiegłoroczny zwycięzca festiwalu, zespół „Dio Sorride”.

Ku radości wszystkich turkowian obecnych w Ślesinie w kategorii zespoły, pierwsze miejsce zajęła schola z turkowskiej parafii NSPJ „Pokój i Dobro-Tau”. W nagrodę zespół otrzymał 700 zł i piękną statuetkę oraz będzie gościem specjalnym koncertu Corpus Dei, który odbędzie się 30 maja 2013 roku we Włocławku w obecności biskupa ordynariusza Wiesława Meringa, jest to tak zwany wieczór uwielbienia. Już dziś członkowie zespołu i jego opiekunowie szykują specjalny repertuar szlifowany na cotygodniowych próbach i śpiewany w czasie niedzielnych Eucharystii. Zespół z parafii św. Barbary otrzymał wyróżnienie.

 

reklama

         Daria Iglikowska
         Dariusz Jasak

Podobne artykuły

Rok szkolny i akademicki powoli odchodzi, za to...

Rok szkolny i akademicki powoli odchodzi, za to...

15 czerw.
Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.
Propaganda sukcesu Ziemi Turkowskiej, czyli...

Propaganda sukcesu Ziemi Turkowskiej, czyli brak...

29-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama