sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Rodzinne klejenie ozdób

Rodzinne klejenie ozdób
 

Jak co roku w okresie przedświątecznym Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku organizowało warsztaty wykonywania tradycyjnej ozdoby choinkowej oraz pieczenie pierniczków. Skierowane były dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych z Turku i okolic.

Wykonywano tradycyjne ozdoby choinkowe z wydmuszek, bibuły karbowanej i gładkiej, słomy, wycinanki, sreberka, waty, papierków po cukierkach, serwetek  itd...   przy użyciu tradycyjnych narzędzi i kleju z mąki pszennej.

reklama

Powstały mikołaje, klowny, jeże klejone na ostro zaostrzonym ołówku, gwiazdki klejone na palcu, tutki, kule, pawie oczka, baletnice, rajskie ptaki, kogutki, światy, tęcze, anioły i różne łańcuchy. W trakcie wykonywania ozdób dzieci dowiedziały się o atrybutach świąt Bożego Narodzenia, historii choinki, charakterystycznych kolorach dla tych świąt, symbolice ozdób, sposobie zawieszania łańcuchów.

Również wśród tych tradycyjnych ozdób choinkowych znalazło się miejsce na nowsze ozdoby. Wcześniej umówiona grupa gimnazjalistów wykonała bombki oklejane rulonikiem z bibuły, rwaną gładką bibułą  oraz filcowane na sucho przy użyciu specjalnej igły - bombki, gwiazdki i choinki.

Nowością w tym roku były warsztaty rodzinne odbywające się w soboty i niedziele zorganizowane  pn., ”Mamo, tato, babciu... zróbmy własnoręcznie ozdobę na choinkę”.

reklama

Uczestnikami były całe rodziny, jak również babcie z wnukami, czy dzieci zostawione pod opieką instruktora. Warsztaty cieszyły się powodzeniem, część uczestników nie opuściła żadnego spotkania.

Wszystkie ozdoby uczestnicy zabierali ze sobą.

Podobne artykuły

"Magiczny Lechistan" zawitał do Turku

15 wrz.
Bartosz Stachowiak ponownie dyrektorem Muzeum

Bartosz Stachowiak ponownie dyrektorem Muzeum

14 wrz.
Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w...

Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w wojewódzkim...

8 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama