wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

18°C lekkie zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Daj się złapać w sieć - rekolekcje

Daj się złapać w sieć - rekolekcje
 

W dniach 19-20 marca 2013 w ZSR CKP w Kaczkach Średnich odbyły się rekolekcje wiekopostne dla uczniów naszej szkoły. Na zaproszenie ks. Pawła Zelewskiego, proboszcza naszej parafii, rozważania rekolekcyjne przygotował i poprowadził ks. Zbigniew Jałoszyński. W klimat wielkopostnego czuwania, pochylenia się nad męką Jezusa Chrystusa wprowadziło nas nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Kolejne stacje, oprócz rozważań, były zobrazowane uwspółcześnionymi scenkami. Uczestnicy rekolekcji mieli też okazję dać świadectwo swojej przynależności do uczniów Chrystusa wpisując własne imię na symbolicznych rybkach. Ryba jako znak Chrystusa posiada dwojakie znaczenie: łączy się z chrztem oraz ma odniesienie do Eucharystii.

Drugi dzień wypełniony modlitwą i śpiewem prowadził najpierw do wspólnotowego budowania sieci, by każdy uczestnik rekolekcji, czuł się "złowiony" przez miłość Chrystusa. Na zakończenie tych spotkań uczestniczyliśmy w Najświętszej Ofierze Chrystusa, czyli Eucharystii.

reklama

Rekolekcje szkolne są kolejną propozycją dla osób poszukujących odpowiedzi na pytania egzystencjalne. To czas dokonywania refleksji nad własnym postępowaniem, swoim miejscem we wspólnocie chrześcijańskiej, autentyczności naszej wiary. Na nawrócenie jako owoc rekolekcyjnych nauk, na metanoję przyjdzie czas, jeśli daliśmy się złapać w sieć.

Za przygotowanie rekolekcji odpowiedzialni byli katecheci: Elżbieta Krawczyk, ks. Paweł Zalewski i Dariusz Jasak.

         Elżbieta Krawczyk

Podobne artykuły

Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.
Propaganda sukcesu Ziemi Turkowskiej, czyli...

Propaganda sukcesu Ziemi Turkowskiej, czyli brak...

29-12-2020
Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy...

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy Jasak...

03-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama