sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Władysławów: Powrót bocianów

Władysławów: Powrót bocianów
 

Dnia 9 kwietnia na kominie szkoły pojawił się bocian, a dwa dniu później drugi. Bocian dokonał wizytacji słynnego już "Orlika" i wykorzystał znajdujące się na nim gałązki do przebudowy gniazda.

Wszyscy zastanawiali się, czy po śmierci w ubiegłym roku bociana gniazdo nie pozostanie puste. Okazało się, że bocian znalazł partnerkę lub pojawiły się inne bociany. Być może jeden z ubiegłorocznych pisklaków zajął miejsce ojca, gdyż w okolicy gniazda pojawiał się inny bocian.

reklama

Trzeba zauważyć, iż strona w ciągu roku cieszyła się dużym zainteresowaniem ponad 20 000 wejść z 31 krajów świata - to z pewnością efekt współpracy z Towarzystwem Ochrony Przyrody „Salamandra”. Interesujący jest fakt obserwacji naszego gniazda i publikację na forum internetowym „Ptasia wyspa”

Dnia 17.04 udało się dokonać pewnych zmian w funkcjonowaniu monitoringu - oczyszczono kamerę, dodano mikrofon oraz promienniki w celu obserwacji bocianów nocą. Niestety drobna rysa na obudowie kamery nieco zniekształciła obraz a dodatkowo pojawiła się sugestia, żeby przekierować widok z kamery pod innym kątem, ale to będzie możliwe dopiero w następnym sezonie.

Szkoła dziękuje PAK KWB Adamów za pomoc w oczyszczeniu kamery. Mamy nadzieję, że pomimo późnego przylotu uda się bocianom wychować małe. Szkoła będzie w tym roku 25 maja (w sobotę) ponownie świętować fakt, iż bociany opiekują się kominem szkoły. Rada Rodziców wraz ze Szkołą zorganizuje "II Piknik z bocianem".

reklama

W tym roku z pewnością ponownie nie zabraknie atrakcji dla młodszych i starszych. O szczegółach z pewnością poinformujemy.

Daniel Kusz
Dyrektor SP
www.bociany.spwladyslawow.pl

Władysławów: Powrót bocianów

Podobne artykuły

Reakcja Powiatu Tureckiego na informację dot....

Reakcja Powiatu Tureckiego na informację dot....

20 maj.
ZE PAK będzie produkował wodór. Kontrakt...

ZE PAK będzie produkował wodór. Kontrakt podpisany.

10 kw.
Wideo: Prośba o pomoc w odzyskaniu pieniędzy

Wideo: Prośba o pomoc w odzyskaniu pieniędzy

12-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama