poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Powrót bocianów

Władysławów: Powrót bocianów
 

Dnia 9 kwietnia na kominie szkoły pojawił się bocian, a dwa dniu później drugi. Bocian dokonał wizytacji słynnego już "Orlika" i wykorzystał znajdujące się na nim gałązki do przebudowy gniazda.

Wszyscy zastanawiali się, czy po śmierci w ubiegłym roku bociana gniazdo nie pozostanie puste. Okazało się, że bocian znalazł partnerkę lub pojawiły się inne bociany. Być może jeden z ubiegłorocznych pisklaków zajął miejsce ojca, gdyż w okolicy gniazda pojawiał się inny bocian.

reklama

Trzeba zauważyć, iż strona w ciągu roku cieszyła się dużym zainteresowaniem ponad 20 000 wejść z 31 krajów świata - to z pewnością efekt współpracy z Towarzystwem Ochrony Przyrody „Salamandra”. Interesujący jest fakt obserwacji naszego gniazda i publikację na forum internetowym „Ptasia wyspa”

Dnia 17.04 udało się dokonać pewnych zmian w funkcjonowaniu monitoringu - oczyszczono kamerę, dodano mikrofon oraz promienniki w celu obserwacji bocianów nocą. Niestety drobna rysa na obudowie kamery nieco zniekształciła obraz a dodatkowo pojawiła się sugestia, żeby przekierować widok z kamery pod innym kątem, ale to będzie możliwe dopiero w następnym sezonie.

Szkoła dziękuje PAK KWB Adamów za pomoc w oczyszczeniu kamery. Mamy nadzieję, że pomimo późnego przylotu uda się bocianom wychować małe. Szkoła będzie w tym roku 25 maja (w sobotę) ponownie świętować fakt, iż bociany opiekują się kominem szkoły. Rada Rodziców wraz ze Szkołą zorganizuje "II Piknik z bocianem".

W tym roku z pewnością ponownie nie zabraknie atrakcji dla młodszych i starszych. O szczegółach z pewnością poinformujemy.

reklama

Daniel Kusz
Dyrektor SP
www.bociany.spwladyslawow.pl

Władysławów: Powrót bocianów

Podobne artykuły

Wideo: Wyburzono ostatnią chłodnię. Z panoramy...

Wideo: Wyburzono ostatnią chłodnię. Z panoramy Turku...

20 sierp.
Chłodnie kominowe będą już tylko wspomnieniem....

Chłodnie kominowe będą już tylko wspomnieniem. W...

19 sierp.
Wideo: Elektrownia

Wideo: Elektrownia "Adamów" odchodzi do przeszłości....

28 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama