sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Stanowisko PiS ws. SP ZOZ nadal aktualne

Stanowisko PiS ws. SP ZOZ nadal aktualne
 

W związku z toczącą się dyskusją dotyczącą przyszłości szpitala w Turku informuję, iż Zarząd PiS i radni PiS w marcu 2012 roku wydali stanowisko, które jest nadal obowiązujące. Stanowisko odnosi się do planów zmiany formy organizacyjnej SP ZOZ w Turku. Informuję, iż PiS w Turku już w marcu ubiegłego roku dostrzegał niebezpieczeństwo utraty płynności finansowej i celowego doprowadzenia do prywatyzacji szpitala lub jego przekształcenia.

Ryszard Bartosik - Przewodniczący PiS w Turku

reklama

Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w Turku z 30 marca 2012

W związku z przyjęciem przez radnych koalicji RiP-SLD-PSL-PO w Radzie Powiatu Tureckiego dokumentu: „Diagnoza Stanu Organizacyjnego SP ZOZ w Turku”, w którym określono jako możliwe formy funkcjonowania szpitala w Turku, przede wszystkim utworzenie spółki kapitałowej oraz przekazanie szpitala w zarząd firmie zewnętrznej np. Szpitale Polskie lub Grupa Nowy Szpital, jak również zobowiązaniem starosty do zaproponowania Zarządowi Powiatu i Radzie Powiatu alternatywnej koncepcji funkcjonowania szpitala, Prawo i Sprawiedliwość w Turku wyraża stanowczy sprzeciw wobec tych zamiarów.

Jednocześnie wzywamy starostę Zbigniewa Bartosika, wicestarostę Władysława Karskiego oraz radnych Anitę Dzieciątkowską-Pieścik, Wojciecha Ruska, Henryka Trochę, Zdzisława Cichego, Franciszka Pyziaka, Zdzisława Wojtkowiaka, Jana Koniecznego, Andrzeja Wojtkowiaka i Krystiana Krawczyka do wycofania się z planów utworzenia spółki kapitałowej lub przekazania szpitala w zarząd firmie zewnętrznej. Może to grozić pogorszeniem jakości usług w zakresie ochrony zdrowia dla mieszkańców powiatu tureckiego i utratą miejsc pracy dla pracowników szpitala. PiS w Turku opowiada się za ratowaniem szpitala w Turku i utrzymaniem tej jednostki w formie dotychczasowej - SP ZOZ.

Zarząd PiS w Turku
Ryszard Bartosik, Dariusz Kałużny

reklama

Radni PiS w Radzie Powiatu Tureckiego
Małgorzata Golczyńska, Marek Kubiak, Bohdan Radecki

Podobne artykuły

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie...

Powiat Turecki na III Ogólnopolskim Święcie...

15 wrz.
Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

10 wrz.
Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama