wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Przewodniczący PiS: Starostowie naruszyli porozumienie

Przewodniczący PiS: Starostowie naruszyli porozumienie
 

Stanowisko Przewodniczącego PiS w Turku

Starosta Zbigniew Bartosik i wicestarosta Władysław Karski naruszyli porozumienie zawarte 17 maja 2013 r, z lekarzami i związkami zawodowymi SP ZOZ Turek poprzez niedotrzymanie zobowiązania dotyczącego pokrycia straty SP ZOZ za rok 2012.

Na mocy porozumienia zawartego 17 maja 2013 r. z lekarzami i związkami zawodowymi SP ZOZ Turek przedstawiciele załogi zobowiązali się do opracowania programu naprawczego a starosta i wicestarosta do pokrycia przez Powiat straty szpitala za rok 2012. Program naprawczy został opracowany przez powołany zespół i przyjęty przez Radę Powiatu 25 czerwca 2013 r.

reklama

Starosta i wicestarosta mimo wniosków i apeli radnych nie przeznaczyli żadnych środków finansowych na pokrycie straty, nie dotrzymując tym samym zobowiązania zawartego w paragrafie 2 punkt 1 porozumienia.

Zbigniew Bartosik i Władysław Karski zlekceważyli sygnatariuszy porozumienia i autorów programu naprawczego nie wywiązując się ze złożonych deklaracji. Brak środków finansowych na pokrycie straty w  szpitalu i na pokrycie zobowiązań wymagalnych stawia pod znakiem zapytania możliwość realizacji przyjętego programu naprawczego i prowadzi do dalszego generowania strat przez szpital.

W związku z zaistniałą sytuacją wyrażam stanowczy sprzeciw wobec nieodpowiedzialnych i nagannych działań starosty Zbigniewa Bartosika i wicestarosty Władysława Karskiego. Wzywam starostę i wicestarostę do dotrzymania deklaracji zawartych w porozumieniu z dnia 17 maja 2013 r. podpisanym z lekarzami i związkami zawodowymi SP ZOZ Turek.

*tytuł pochodzi od redakcji

reklama

Podobne artykuły

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

30 wrz.
Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

27 wrz.
List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama