poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Planeta Energii - Nagroda główna dla SP1

Planeta Energii - Nagroda główna dla SP1
 

Jak już wcześniej pisaliśmy, dzięki Szkole Podstawowej nr 1,  Turek  został ogłoszony najbardziej energetycznym miastem Polski. A wszystko to dzięki aktywności klasy III d oraz jej wychowawczyni Grażyny Sujewicz , którzy wzięli udział w projekcie edukacyjnym, zorganizowanym przez Grupę ENERGA.

To właśnie dzięki nim w dniach 18 i 19 kwietnia mogliśmy zwiedzać w naszym mieście kosmiczne miasteczko. Dodatkową atrakcją miasteczka była sztafeta złożona z rowerów stacjonarnych, w której mogli się zmierzyć mieszkańcy naszego miasta. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani Ireny Dominiak ze Szkoły Podstawowej nr 1, która zaprosiła do sztafety Tureckie Towarzystwo Cyklistów oraz swoich wychowanków - absolwentów naszej szkoły, a obecnie uczniów Gimnazjum nr 2 - Turek okazał się bezkonkurencyjny.

W 6 godzin rowerzyści przejechali 706 km, wytwarzając przy tym 0,139 kW/h energii. Do tego doszło 260 polubień  na Facebooku, co dało naszemu miastu pierwsze miejsce na liście 10 miast, biorących udział w sztafecie.

24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbyło się przekazanie głównej nagrody energetycznego konkursu „Sztafeta miast” .  Nagrodą dla naszej szkoły jest tablica multimedialna Qomo QWB200-BW., projektor Vivitek D871ST, tablet Qomo QIT30, kamerka Lumens DC120. Ponadto bezpłatny montaż, okablowanie i oprogramowanie, a nawet pokrycie kosztów podatku od nagrody. Nagroda zawisła w pracowni komputerowej, dzięki temu będą z niej korzystać  wszyscy uczniowie naszej szkoły. Należy dodać, że jest to już nasza czwarta tablica interaktywna.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły Elżbieta Pokojowa podziękowała wszystkim, którzy wsparli nasze miasto w sportowej konkurencji, przyczyniając się jednocześnie do zdobycia nagrody dla naszej szkoły.  Osobom, które najbardziej zaangażowały się w „pedałowanie”, dyrektor szkoły wręczyła dyplomy nadające  tytuł „przyjaciela szkoły”.  Zalicza się do nich pan Dariusz Majcherek,  Turkowskie Towarzystwo Cyklistów w składzie: Tomasz Mikołajewski, Zygmunt Warach, Arkadiusz Pęconek, Dariusz Mikołajewski, Bartosz Kuśmirek, Andrzejak oraz  absolwenci naszej szkoły : Ewa Pajszczyk , Mateusz Pakuła, Błażej Antoniak, Jakub Skiba, Dominik Knop  oraz  Kacper Woreta. „Przyjacielem” Szkoły Podstawowej nr 1 została również Grupa ENERGA. 

reklama

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku

Podobne artykuły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września...

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września dołączy...

22 czerw.
Bożena Mielczarek z SP1 wyróżniona w konkursie...

Bożena Mielczarek z SP1 wyróżniona w konkursie...

27-09-2018
Turek: Kręcili do ostatniego wata

Turek: Kręcili do ostatniego wata

30-05-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama