niedziela 24 luty 2019

Boguty, Bogusza, Macieja

reklama

Coraz mniej azbestu w powiecie tureckim

Coraz mniej azbestu w powiecie tureckim - foto: Starostwo Powiatowe w Turku
foto: Starostwo Powiatowe w Turku 

W tym roku unieszkodliwiono około 310 ton odpadów azbestowych w ramach programu usuwania wyrobów zawierających azbest na terenie powiatu tureckiego.

Zostały zrealizowane 134 wnioski złożone przez mieszkańców powiatu, które w większości dotyczyły usunięcia z dachów płyt eternitowych. Łączna wartość wykonanych prac to 168.188,48 zł.

reklama

Środki finansowe przeznaczone na to zadanie pochodziły z trzech źródeł: budżetu powiatu, budżetów gmin powiatu tureckiego oraz z pozyskanych dotacji z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Demontażu i odbioru odpadów dokonała firma AM Trans Progres Sp. z o.o. z Poznania, wyłoniona w drodze przetargu i posiadająca odpowiednie uprawnienia, sprzęt oraz  przeszkolonych pracowników.

Znając szkodliwość azbestu, który jest zaliczany do najgroźniejszych zanieczyszczeń na ziemi oraz duże zainteresowanie mieszkańców tą akcją, Starostwo Powiatowe w Turku podjęło działania mające na celu jej kontynuowanie.

Podobne artykuły

Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na...

Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na myjnię na...

27-09-2018
Młodzież na rzecz bezpieczeństwa pieszych

Młodzież na rzecz bezpieczeństwa pieszych

13-03-2017
Tenor Jacek Wójcicki głosem oczarował turkowian

Tenor Jacek Wójcicki głosem oczarował turkowian

30-11-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama