wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Bo VIP-ów na otwarciu było zbyt mało...

Bo VIP-ów na otwarciu było zbyt mało...
 

W piątek 6 grudnia – w dniu mikołajek – niezwykły prezent otrzymali turkowscy strażacy zawodowi, gdyż tego dnia odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowoczesnej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Z kolei w dniu 27 grudnia radni powiatowi spotkali się na ostatniej w tym roku sesji i w jej trakcie pojawiło się pytanie, czy aby w uroczystości  nie brało udziału nazbyt mało VIP-ów.

Podłoże do dyskusji przygotował Roman Rybacki. Radny zapytał, kto z powiatowych radnych był na uroczystość zaproszony i kto w niej uczestniczył. Odpowiedzi na to pytanie udzielił przewodniczący Cichy wskazując, że w strażnicy pojawił się wówczas on sam, starostowie Bartosik i Karski oraz radni Bartosik, Kubiak, Trocha, Pyziak oraz Z. Wojtkowiak.

reklama

Roman Rybacki stwierdził, że choć z racji innych obowiązków nie mógłby uczestniczyć w otwarciu, to jednak naganne jest to, że np. on dowiedział się o fakcie zainaugurowania działalności strażnicy dopiero z mediów: – Prawda jest taka, że ta inwestycja była realizowana przez trzy kadencje. Dla niektórych osób było zaskoczeniem, że taka sytuacja miała miejsce. Oczekiwalibyśmy informacji, że coś takiego się odbędzie. (…) To naprawdę troszeczkę niesmacznie.

Oczywiście podzielam zdanie, że powinniście państwo być. Pan radny Henryk Kranc był członkiem Zarządu, pan radny Roman Rybacki był w poprzedniej kadencji przewodniczącym Rady Powiatu. Absolutnie tak. Nie wiem, kto ustalał listę, ale podzielam te uwagi – wykazywał zrozumienie przewodniczący Zdzisław Cichy.

Sytuacja bardzo nie spodobała się radnemu Wojciechowi Ruskowi: – Koledzy nie dostali zaproszenia? Dla mnie to jest niepojęte! (…) Jestem zniesmaczony, jeśli taka sytuacja zaszła. Uważam, że jest to faux pas.

Jak zauważył starosta Zbigniew Bartosik, za utworzenie listy gości odpowiadali Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP - gen. Wojciech Mendelak oraz Komendant Powiatowy PSP w Turku - st. bryg. Leonard Soja. – To ci panowie zdecydowali, że w takiej formie i konwencji będzie odbywać się otwarcie. Rzeczywiście niedopatrzenie. Myślę, że dobrze by było, gdyby cała grupa 21 radnych powiatowych otrzymała zaproszenia – mówił starosta Bartosik, któremu radny Kubiak wytknął, iż jego podpis na zaproszeniach (które do jednych dotarły, do innych nie) też widniał.

AW

2
3
4
5

Podobne artykuły

Rusek: Smulsko siedziało bez prądu 20 godzin!...

Rusek: Smulsko siedziało bez prądu 20 godzin! Numer...

02-02-2018
Pytali o wysokość odprawy Klechy. Jej jednak...

Pytali o wysokość odprawy Klechy. Jej jednak nie ma...

03-10-2017
Lepszy monitoring potrzebny od zaraz. Jak z...

Lepszy monitoring potrzebny od zaraz. Jak z filmu z...

28-02-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama