środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowianin Rolnikiem Roku 2013

Turkowianin Rolnikiem Roku 2013 - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W piątkowy wieczór w klubie Barbórka odbyło się kolejne już Spotkanie Noworoczne, w trakcie którego po raz trzeci jednego z mieszkańców naszego powiatu uhonorowano tytułem „Rolnika Roku Powiatu Tureckiego”. Tym razem został nim Janusz Perliński z Turku.

O tym, kto powinien otrzymać to zaszczytne miano zadecydowała Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Jak można było dowiedzieć się podczas piątkowego Spotkania Noworocznego, w wyborze laureata wyróżnienia kierowano się takimi kryteriami, jak wielkość gospodarstwa danego rolnika, skala pozyskiwania funduszy europejskich, współpraca ze środowiskiem rolniczym itp.

reklama

Janusz Perliński przejął gospodarstwo po swym ojcu 10 lat temu. Dziś może pochwalić się gospodarowaniem na areale 110 hektarów oraz posiadaniem wysokiej klasy sprzętu. „Rolnik Roku Powiatu Tureckiego” zajmuje się hodowlą bydła mlecznego, a także uprawą roślin na własne potrzeby.

– Chciałem podziękować WIR za to odznaczenie i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego. Jest to dla mnie zaszczyt –  mówił Janusz Perliński, odbierając nagrodę z rąk prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej, posła Piotra Walkowskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku - Marka Pańczyka.

AW

Podobne artykuły

Delegacja WIR na spotkaniu u Posła Bartosika....

Delegacja WIR na spotkaniu u Posła Bartosika....

07-10-2020
Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego

Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego

02-02-2019
Dyskutowali o prawie łowieckim i

Dyskutowali o prawie łowieckim i "boksowaniu się"...

12-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama