wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Biblioteczny Klub Filmowy - przyjdź, zobacz, podyskutuj

Biblioteczny Klub Filmowy - przyjdź, zobacz, podyskutuj - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Kto nie lubi dobrego kina? Takiego, które zmusza do refleksji, szokuje, zapada głęboko w pamięć? Koneserzy mogą brać udział w spotkaniach Bibliotecznego Klubu Filmowego, który w tym roku działa pod hasłem „Obraz młodzieży w polskiej i światowej kinematografii”. Podczas seansów prezentowane będą produkcje, które opowiadają o problemach ludzi wkraczających w dorosłe życie.

Biblioteczny Klub Filmowy, który działa w ramach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku rozpoczyna nowy cykl spotkań, który skierowany będzie głównie do młodzieży. Nie oznacza to jednak, że będą one niedostępne dla starszych słuchaczy – każdy zainteresowany będzie mógł zobaczyć wybrany film, a następnie wziąć udział w dyskusji. Co ważne, projekcje wzbogaci obecność psychologa, Romana Kacprzaka, który pomoże zrozumieć zachowania i przyczyny zdarzeń, które są nie tylko filmową fikcją, ale scenariuszem, który dzieje się w życiu wielu młodych ludzi.

reklama

Pierwsze spotkanie odbyło się 29 stycznia, przyciągając liczne grono słuchaczy. Kolejna szansa dla kinomanów pojawi się już 26 lutego, kiedy to o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej naszej biblioteki odbędzie się projekcja głośnego i kontrowersyjnego filmu „Galerianki”. Podczas kolejnych seansów będzie można zobaczyć takie produkcje jak „Bejbi Blues”, „Świnki”, „Męska sprawa”, „Juno”, „Nasza sprawa”, „Sala samobójców”, „Sztuka płakania” czy „Ghost world”.

Repertuar na pewno przypadnie do gustu widzom, dla których jest to pewien rodzaj terapii i przełamania milczenia na temat problemów współczesnej młodzieży. Możliwość rozmowy, utożsamienia się z bohaterem i jego problemami, a tym samym znalezienia rozwiązań na pewno będzie rozwijająca. Filmy potrafią wyzwolić uczucia i potrzeby, które zazwyczaj ukrywamy głęboko w swojej podświadomości. Warto więc uczestniczyć w zajęciach, by dowiedzieć się czegoś nie tylko o innych, ale także o sobie.

W ubiegłym sezonie spotkania Bibliotecznego Klubu Filmowego cieszyły się dużym zainteresowaniem. Są one niezwykle rozwijające i inspirujące, stwarzają okazję do zapoznania się z filmami kultowymi lub całkiem niszowymi, a co najważniejsze, dają szansę wypowiedzenia własnego zdania i wysłuchania innych opinii w miłej atmosferze.

ma

Podobne artykuły

Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek...

Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek "Piłsudski"

24 st.
Kolejna noc filmowa za nami. Na dziedzińcu...

Kolejna noc filmowa za nami. Na dziedzińcu muzeum...

22-07-2019
Repertuar kina i wakacyjne czwartki z Kinem TUR.

Repertuar kina i wakacyjne czwartki z Kinem TUR.

01-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama