środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Przyjdź i zobacz Galerianki

Przyjdź i zobacz Galerianki
 

Kiedy Katarzyna Rosłaniec obejrzała dokument o nastolatkach szukających sponsorów w centrach handlowych, poczuła, że musi opowiedzieć o tym całemu światu. Tak powstały „Galerianki”, jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatniego dziesięciolecia. Wstrząsający obraz o nastoletnich prostytutkach będzie można obejrzeć już w najbliższą środę (26 lutego) w ramach Bibliotecznego Klubu Filmowego.

Wszystkich miłośników dobrego rodzimego kina zapraszamy na kolejne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego. Tym razem poruszony zostanie temat prostytucji wśród polskich nastolatek. W doskonały sposób o problemie opowiedziała Katarzyna Rosłaniec w swoim debiucie filmowym „Galerianki”.  „Zrobiłam ten film, bo temat autentycznie mnie poruszył. Nie chodzi wcale o to, że nastolatka godzi się przespać ze starszym facetem w zamian za prezent. Takie rzeczy miały miejsce zawsze. Mnie porusza łatwość, z jaka ona i jej koleżanki do tego podchodzą.” – powiedziała w jednym z wywiadów reżyser wstrząsającego obrazu.

reklama

„Galerianki” to kolejny film z cyklu „Obraz młodzieży w polskiej i światowej kinematografii”, jaki lokalnym kinomaniakom proponuje w tym roku Biblioteczny Klub Filmowy, działający przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. Tradycyjnie przed seansem o problematyce filmu opowie psycholog – Roman Kacparzak. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w najbliższą środę (26.02) o godz. 17.00 do Sali Konferencyjnej MiPBP w Turku.

Materiał prasowy MiPBP w Turku

Podobne artykuły

Rusza kontynuacja edycji Bibliotecznego Klubu...

Rusza kontynuacja edycji Bibliotecznego Klubu Filmowego

29-11-2021
Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek...

Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek "Piłsudski"

24-01-2020

"Zimna wojna" w bibliotece miejskiej

23-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama