czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Maratończycy czytania w bibliotece

Maratończycy czytania w bibliotece
 

Za nami trzy z pięciu dni Maratonu Głośnego Czytania, którego organizacji podjęła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna z Turku. W ramach tygodniowego wydarzenia przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych mają możliwość spotkać się z przedstawicielami różnych zawodów, których zadaniem jest czytanie maluchom najpiękniejszych bajek i wierszy.

Do tej pory z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta i powiatu spotkali się przedstawiciele takich zawodów jak pielęgniarka, dyrektor muzeum, karateka czy dziennikarz. Maraton rozpoczęła Poseł na Sejm RP, Irena Tomaszak-Zesiuk.

reklama

Każdy z zaproszonych gości zabawiał maluchy czytaniem bajek i wierszy. Po lekturze dzieciaki mogły zadawać czytającym pytania dotyczące reprezentowanych przez nich zawodów. Ale to nie wszystkie atrakcje – na zakończenie uczestnicy (także osoby czytające) wspólnie wykonywały zadanie-niespodziankę, tematycznie powiązane z czytanymi tekstami lub prezentowanym zawodem.

Bodźcem do zorganizowania tego przedsięwzięcia był Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom obchodzony w dniach 1-8 czerwca, w tym roku już po raz trzynasty.

Materiał prasowy MiPBP

Podobne artykuły

O bibliotecznym bezsensie i ścigającym mieście...

O bibliotecznym bezsensie i ścigającym mieście na...

17-04-2015
Powiatowa Biblioteka rozpoczyna działanie....

Powiatowa Biblioteka rozpoczyna działanie. Odzyska...

23-09-2014
Wypożyczaliśmy w Miejskiej, teraz wypożyczymy w...

Wypożyczaliśmy w Miejskiej, teraz wypożyczymy w...

16-04-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama