piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Posłowie PO popierają inicjatywę „ostatniej szansy”

Posłowie PO popierają inicjatywę „ostatniej szansy” - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Ta inicjatywa to działanie ostatniej szansy – stwierdzili posłowie Irena Tomaszak-Zesiuk i Tomasz Nowak podczas piątkowego spotkania z mediami, deklarując jednocześnie wsparcie dla działań na rzecz przedłużenia pracy elektrowni Adamów.

W miniony piątek w dziedzinie Platformy Obywatelskiej w Turku odbyła się konferencja prasowa podczas której posłowie Platformy Obywatelskiej wyrazili swoje poparcie dla  inicjatywy „NIE likwidacji Elektrowni Adamów w Turku”.

reklama

Jesteśmy posłami tej ziemi i ku słusznym inicjatywom zawsze się przychylamy. Obywatel ma prawo do działania i jesteśmy zawsze do jego dyspozycji – posłowie chwalili akcję zbierania podpisów. Niezrozumiała jest jednak dla nich organizacja protestów w Koninie – Na uliczne manifestacje nikt w Brukseli nie zwróci uwagi. W przeciwieństwie do licznych podpisów, które są teraz zbierane – mówił Tomasz Nowak.

Według posła Nowaka przekroczenia norm emisji elektrowni Adamów są znaczne i dlatego UE jest w tej sprawie tak kategoryczna. Zaznaczył przy tym, że ubytek Adamowa poskutkuje zarówno uszczerbkiem ekonomicznym i emocjonalnym. W związku z tym posłowie odbyli już rozmowę z Sekretarzem Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Klimatycznej Marcinem Korolem, który zapowiedział ze spotka się z nowym Komisarzem Europejskim. Poprzednie władze KE podchodziły bardzo restrykcyjnie do przepisów. Jest jednak szansa na zmianę nastawienia względem naszego kraju na bardziej liberalne, co może poskutkować wyłączeniem Polski z obowiązku wypełniania części  zobowiązań płynących ze stosowania prawa Unii.

Jak podkreślają posłowie Platformy Obywatelskiej, działania na rzecz przedłużenia funkcjonowania elektrowni „Adamów” nie zwalnia samorządów poszukiwania alternatywnych źródeł ciepła i poszukiwania pracodawców.

md

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

20 lt.
Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

17 st.
Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w...

Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w przededniu...

07-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama