środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Kwiat Kobiecości propaguje szczepienia dla nastolatek

Kwiat Kobiecości propaguje szczepienia dla nastolatek
 

Po raz kolejny Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości zawitała w Turku. Tym razem ze swoją misją Panie z Warszawy przyjechały nie do gimnazjum, ale do urzędu miasta Turku. Celem tej wizyty był udział w posiedzeniu Komisji do spraw zdrowia i przedstawienie jaka jest zachorowalność na raka szyjki macicy oraz sposobu na zapobieganie zarażeniu się wirusem HPV.

Prezes Organizacji Ida Karpińska opisała jakie znaczenie ma profilaktyka czyli cytologia, a przede wszystkim dostępne na rynku szczepionki. Zachęcała do wprowadzenia programu szczepień dla nastolatek. Spotkanie to miało na celu zachęcenie do szczepień dziewczynek w gimnazjach na terenie Turku i zapobieganie umieralności Kobiet.

reklama

Temat raka szyjki macicy nie jest obcy gimnazjalistkom z poprzednich roczników,ponieważ koordynatorka Katarzyna Kropidłowska organizowała niejednokrotnie spotkania edukacyjne w ramach programu "Młoda i Zdrowa". Sama wie jak ważna jest profilaktyka i zapobieganie zarażeniom wirusem, dlatego kiedy tylko jest taka możliwość zaprasza swoje koleżanki z organizacji,aby uświadamiały innych o skutkach choroby, a przede wszystkim o zapobieganiu tej chorobie. Jak sama mówi cyt." Wiemy jak cenne jest nasze zdrowie i że naszą przyszłością są te Młodziutkie Kobiety, które w przyszłości chcą zostać matkami i żyć bez obaw przed zarażeniem się wirusem hpv,dlatego dołożę wszelkich starań aby rodzice i młodzież dowiedzieli się jak ważne są szczenienia przeciwko wirusowi Hpv.

W imieniu Prezes Idy Karpińskiej pani Katarzyna Kropidłowska dziękuje za możliwość uczestnictwa i zabrania głosu na posiedzeniu. Pokłada również wielką nadzieję w to, że temat szczepień będzie rozwinięty.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Turek: Kwiat Kobiecości umilił Mikołajki...

Turek: Kwiat Kobiecości umilił Mikołajki pacjentkom...

09-12-2016
Mikołajki z Kwiatem Kobiecości. Pacjentki SP...

Mikołajki z Kwiatem Kobiecości. Pacjentki SP ZOZ...

08-12-2015
Mikołajki z Kwiatem Kobiecości

Mikołajki z Kwiatem Kobiecości

05-12-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama