środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Pielęgniarki codziennie w szkole

Pielęgniarki codziennie w szkole - foto: sundeip arora / freeimages.com
foto: sundeip arora / freeimages.com 

Od tego roku szkolnego w każdej szkole podstawowej i gimnazjum prowadzonym przez Gminę Miejską Turek, codziennie dyżuruje pielęgniarka. Teraz uczniowie każdego dnia mogą liczyć na pomoc w nagłych wypadkach. To wpływa też na większy komfort pracy nauczycieli.

O tym, że w szkołach codziennie potrzebna jest pielęgniarka, informowali zarówno dyrektorzy szkół, jak i rodzice uczniów. Opieka pielęgniarska w szkołach nie zapewniała bezpiecznego i komfortowego sprawowania opieki zdrowotnej uczniów, w szczególności, gdy do zdarzeń zagrażających zdrowiu dziecka dochodziło na terenie szkoły podczas nieobecności pielęgniarki, a pogotowie ratunkowe odmawiało przyjazdu. W tej sytuacji Burmistrz Miasta Turek zwrócił się do Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia o wskazanie możliwości zapewnienia opieki pielęgniarskiej we wszystkie dni zajęć szkolnych.

reklama

Poznański oddział NFZ pozytywnie odniósł się do wniosku Burmistrza, zwiększając o osiem godzin tygodniowo czas pracy pracujących w szkołach. W efekcie dalszych konsultacji dyrektorów z pielęgniarkami, prowadzącymi szkolne gabinety, udało się wypracować kolejne, korzystniejsze dla szkół godziny pracy personelu medycznego. W efekcie w każdej turkowskiej szkole podstawowej i gimnazjum, od poniedziałku do piątku jest pielęgniarka. Dzięki temu, dzieci w razie nagłego wypadku mogą liczyć na szybką pomoc.

Anna Michalak
inspektor ds. promocji miasta, komunikacji społecznej i mediów
Wydział Strategii i Rozwoju
Urząd Miejski w Turku

Podobne artykuły

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych...

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych osiem...

16-09-2020
Turek przebrnął przez reformę edukacji bez...

Turek przebrnął przez reformę edukacji bez szwanku....

30-08-2017
Brudzew: Doposażą szkoły, zamiast ocieplać...

Brudzew: Doposażą szkoły, zamiast ocieplać budynek...

28-04-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama