sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Nowak "zawarł kontrakt" z Turkiem. Poseł PO będzie walczył o nasze sprawy

Nowak
 

W środę 14 października w Turku odbyła się konferencja posła Tomasza Nowaka, startującego także w jesiennych wyborach. W trakcie spotkania z dziennikarzami parlamentarzysta w sposób symboliczny podpisał „kontrakt z Turkiem”, zobowiązując się do stałego zabiegania o interesy Turku i powiatu tureckiego w Sejmie, instytucjach państwowych, samorządowych, a także unijnych. Nowak obiecuje zdawać co roku sprawozdanie ze wszystkich „tureckich spraw”.

Poseł Nowak informował podczas konferencji o tym, że właśnie teraz w czyn zmienia się pomysł, o którym mówił od jakiegoś czasu. Chodzi oczywiście o rozważenie tego, czy Turecka Strefa Inwestycyjna, podlegająca obecnie pod Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, powinna zacząć współdziałać z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. – Dziś odbyło się u starosty tureckiego spotkanie dwóch stref inwestycyjnych. Spotkanie robocze ze starostą, w trakcie którego samorządowcy rozmawiają z przedstawicielami stref o tym, o czym mówiłem w Sejmie, o co zabiegałem w Ministerstwie Gospodarki, o tym co powinno stać się rzeczywistością, jeśli samorządowcy tureccy będą chcieli to realizować ze strefami. Gotowość jest, rozmowy pierwsze dzisiaj i oto perspektywa nowego zakładu inwestycyjnego może być bardzo konkretna w TSI – mówił Tomasz Nowak.

reklama

Podczas konferencji poseł Nowak podpisał symboliczny „kontrakt” z Turkiem i powiatem. – To kontrakt na to, co dziać się będzie przez najbliższe 4 lata. (…) To jest zobowiązanie, z którego będę się musiał rozliczyć. Będę się rozliczał co roku. Chce się regularnie spotykać z samorządowcami tureckimi, z przedstawicielami różnych środowisk, byśmy rozmawiali o lokalnych problemach i te problemy próbowali rozwiązać.

Poseł mówił o tym, że warto prowadzić szereg rozmów, gdyż właśnie z nich rodzą się pomysły, które mogą pomóc Polakom. Takim godnym uwagi pomysłem jest np. likwidacja składek na ZUS-u i NFZ. – Państwo dopłaci 10 miliardów zł dla wszystkich, którzy najmniej zarabiają. Postaramy się wyprowadzić tych wszystkich, którzy są w szarej strefie, nie mają w tej chwili składek na ubezpieczenie. Państwo będzie płacić za te składki, a najmniej zarabiający dostaną pensję w pełni, a nie pensję netto. Pensja brutto będzie ich pensją rzeczywistą.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

20 lt.
Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

17 st.
Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w...

Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w przededniu...

07-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama