czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Dwaj inwestorzy przyglądają się TSI

Dwaj inwestorzy przyglądają się TSI
 

Utworzenie nowych miejsc pracy w TSI – tego oczekują mieszkańcy Turku. Być może niebawem zapadną korzystne decyzje, gdyż jak informuje prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ulokowaniem zakładów w naszej okolicy są szczególnie zainteresowane dwie firmy.

Tomasz Sadzyński podzielił się tą informacją z dziennikarzami podczas konferencji PSL-u, która odbyła się w miniony wtorek. – Mamy bardzo istotnego inwestora, firmę Messer. W tej chwili mogę państwu zdradzić tajemnicę, że są prowadzone bardzo intensywne rozmowy z dwoma inwestorami. Będą oni jeszcze w tym roku te tereny oglądali i analizowali je pod kątem inwestycji. Nie ma w tym nic dziwnego, że jest to branża auto-motive. (…) Jest to można powiedzieć wynik dużego gracza, jakim jest ulokowany we Wrześni Volkswagen – mówił Sadzyński.

reklama

Ze słów prezesa Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wynika, że jeden z inwestorów jest szczególnie bliski związania się z Turkiem. – Co do jednego inwestora wiem, że decyzja już zapadła jeśli chodzi o Polskę i  teraz decyzja oscyluje tylko wokół dwóch lokalizacji, między innymi Turku. Ja myślę, że jest to perspektywa niezbyt odległa. Spodziewałem się tego, że tutaj, jeśli chodzi o Turek, Koło, Przykonę, intensyfikacja nastąpi w momencie, kiedy zacznie powstawać fabryka Volkswagena. To generuje poddostawców.  

AW

Podobne artykuły

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie...

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy...

03-10-2019
Wideo: Ruszył odwiert geotermalny w Turku

Wideo: Ruszył odwiert geotermalny w Turku

28-02-2019
Rozpoczęto prace nad pierwszym odwiertem wód...

Rozpoczęto prace nad pierwszym odwiertem wód...

14-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama