niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Konkurs na logo miasta rozstrzygnięty

Konkurs na logo miasta rozstrzygnięty - autor: Rafał Dębiński
autor: Rafał Dębiński 

W wyniku Konkursu na LOGO MIASTA TUREK, ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku, udało się wybrać projekt, który stanowić będzie oficjalne logo miasta i element miejskiej identyfikacji wizualnej.

Na konkurs wpłynęło 96 prac – projektów logo dla naszego miasta. Spośród nich, 23 zostały wykluczone z powodu braków formalnych. Pozostałe 73 projekty oceniała komisja w składzie: Iwona Rylska – projektant (przewodnicząca komisji), Katarzyna Cieślak – plastyk, Mariusz Ogrodowicz – grafik, Marcin Telega – fotograf i Bartosz Stachowiak – historyk. Członkowie komisji ocenili walory artystyczne projektu, tj. pomysł, komunikatywność, wyrazistość, czytelność, estetyka, oryginalność, a także wywołanie pozytywnych skojarzeń. Oceniali również walory graficzne (profesjonalizm pracy zgodny z zasadami sztuki) oraz walory użytkowe zgłoszonych prac, tj. możliwość edycji w różnych zastosowaniach i sytuacjach ekspozycyjnych.

reklama

Komisja zarekomendowała Burmistrzowi Miasta Turku pracę zakodowaną, której autorem okazał się być Rafał Dębiński z Konina. Zaproponowane przez autora logo Turku jest nowoczesne, choć w kolorystyce i formie nawiązuje do herbu miasta. Litera „T" w pisana w literę „U" (na podobieństwo tarczy herbowej), daje słowo „TU", wskazujące, że tu jest strefa z potencjałem. Zaś symbol wektora wykresu nawiązuje do rosnącego potencjału regionu. Tak symbolikę projektu wyjaśnia autor.

W dalszej kolejności zwycięzca konkursu opracuje księgę znaku dla logo, obejmującą w szczególności takie elementy jak: podstawowa wersja znaku, alternatywne wersje znaku, konstrukcja znaku, pole ochronne oraz pole podstawowe znaku, kolorystykę i typografię znaku oraz jego stosowanie na różnych tłach i niedopuszczalne modyfikacje. Księga będzie zawierała również wizualizacje logo na materiałach promocyjno-informacyjnych (np. papier firmowy, baner reklamowy, roll'up).

Źródło: UM w Turku / www.miastoturek.pl

Podobne artykuły

Kolejny etap testów systemu dezodoryzacji w...

Kolejny etap testów systemu dezodoryzacji w DeVeris...

15 lip.
Zaprezentowano logotyp Wielkopolskiej Doliny...

Zaprezentowano logotyp Wielkopolskiej Doliny Energii

29-04-2020
Wideo: Miliardowa inwestycja Japońskiej firmy w...

Wideo: Miliardowa inwestycja Japońskiej firmy w...

12-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama