poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Wielki sukces uczniów I LO w Turku w projekcie edukacyjnym Sejmu Dzieci i Młodzieży

Wielki sukces uczniów I LO w Turku w projekcie edukacyjnym Sejmu Dzieci i Młodzieży
 

Już po raz piąty uczniowie I LO reprezentować będą Turek podczas uroczystej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbywa się corocznie w dniu 1 czerwca.

W tym roku udział w XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest o tyle istotny, że I LO będzie mieć aż dwie reprezentacje. Oto one: Apelt Ilona i Arent Andżelika z klasy II A, Kamińska Klaudia i Kmiecik Klaudia z klasy I K

reklama

Tegoroczny temat projektu edukacyjnego Sejmu Dzieci i Młodzieży brzmiał „Miejsca pamięci-materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej społeczności''. Przygotowując prezentację uczennice klasy II A zajęły się pomnikiem „Nigdy więcej wojny" ( popularnie nazywany „Wisielcem"), natomiast uczennice z klasy I K kamieniem pamiątkowym "100 lat w harcerskiej służbie 1915-2015" wszystko co naszej Polsce oddamy.

Warto podkreślić, że sukces reprezentacji z I LO i reprezentacji naszych koleżanek z Gimnazjum Nr 1 sprawił, że Turek ma największą reprezentację z całego okręgu Wielkopolski i z całej Polski na XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Opiekunem uczennic z klasy II A jest pani Iwona Felisiak Klecha, natomiast z klasy I K jest pan Paweł Żebrowski.

reklama

GRATULUJEMY !

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

14 maj.
I Liceum Ogólnokształcące w Turku żegna...

I Liceum Ogólnokształcące w Turku żegna Aleksandra...

19 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama