czwartek 23 stycznia 2020

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Uczniaki z ZST wiedzą co robić, by zdrowo żyć

Uczniaki z ZST wiedzą co robić, by zdrowo żyć - Foto: G. Oblizajek
Foto: G. Oblizajek 

W ramach szkolnego projektu pod hasłem „Profilaktyka otyłości w zakresie diety i aktywności fizycznej”, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku, uczestniczyli w wykładzie na temat zasad zdrowego odżywiania. W ten sposób dowiedzieli się m.in. jak świadomie zadbać o swoje zdrowie, co warto dodać do swojego jadłospisu i jakich produktów należy unikać oraz zrozumieli kogo żartobliwie można by określić mianem „Chudego grubasa”.

O tym co wolno, a czego nie należy robić, jeśli chcemy zachować energię i witalność, opowiedziały uczniom Monika Gajda i Karolina Błaszczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku. Panie omówiły problemy, które mogą dotyczyć obecnie wielu nastolatków, dobrym przykładem był tutaj wspomniany brak aktywnego trybu życia, który z biegiem czasu może prowadzić do wielu przykrych konsekwencji, a jak wiadomo, wśród młodzieży nie brakuje osób często unikających ćwiczeń na lekcjach WF-u.

reklama

Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób mogą zmienić styl życia na zdrowy i bezpieczny. Nie pominięto też zagrożeń, które mogą być skutkiem prowadzenia przez młodzież restrykcyjnych diet. Nie wszyscy z obecnych zdawali sobie również sprawę, że osoba pozornie szczupła może mieć w niebezpiecznym stopniu otłuszczone organy wewnętrzne, co także stanowi duże zagrożenie dla organizmu. Taką osobę określa się jako "Skinny fat", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Chudy grubas". Brzmi zabawnie, ale przypadłość ta, stwarza ryzyko pojawienia się cukrzycy typu II, miażdżycy, chorób serca, nadciśnienia tętniczego, a także udaru mózgu.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli związane z tematem, zabawne nagranie wideo, dzięki któremu na pewno niejednokrotnie przypomną sobie o czym była mowa na tej nietypowej lekcji.

go

Podobne artykuły

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

17-05-2019
III Powiatowa Konferencja na temat

III Powiatowa Konferencja na temat "Prawidłowe...

02-04-2019
Wideo: Studniówkowy szał już za nami, przeżyjmy...

Wideo: Studniówkowy szał już za nami, przeżyjmy to...

17-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama