Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Młodzież o uzależnieniach i profilaktyce zakażeń HIV

Młodzież o uzależnieniach i profilaktyce zakażeń HIV
 

Jak skutecznie zadziałać na wyobraźnię młodych ludzi i zniechęcić ich do podejmowania, owszem, modnych, ale i ryzykownych zachowań, mogących doprowadzić do konsekwencji na całe życie? No i kto ma szansę zrobić to wiarygodnie? Oczywiście w tej sytuacji najbardziej przekonującymi będą inni młodzi ludzie. Dlatego w tym roku młodzież mocno zaangażowała się w konkursy na temat profilaktyki HIV/AIDS i profilaktyki uzależnień.

Konkurs „Krótki film o HIV”
Przedmiotem konkursu „Nie daj szansy AIDS” było nakręcenie filmu na temat profilaktyki HIV/AIDS i profilaktyki uzależnień pod tytułem „Krótki film o HIV”. Organizatorem przedsięwzięcia była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, a partnerami byli: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

reklama

Celem konkursu było nakręcenie filmu na temat profilaktyki HIV/AIDS i profilaktyki uzależnień, który miał wskazywać na bezpieczne zachowania chroniące przed zakażeniem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, zniechęcać do używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych „dopalaczy”, jako czynników zwiększających ryzyko zakażenia HIV, jego zadaniem było również zachęcać do wykonania testu na HIV po każdej sytuacji ryzykownej. Film nie mógł wzbudzć agresji i nietolerancji wobec osób zakażonych HIV oraz wobec osób uzależnionych od narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych „dopalaczy”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I, II i III szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego.

I miejsce: Klaudia Wróblewska, Magdalena Mikołajczyk.
Wyróżnienie - Adrianna Michalak, Kinga Szczepańska i Alicja Gibasiewicz.

Konkurs „Bądźmy zdrowi”

reklama

Organizatorem konkursu była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu. Konkurs skierowany był do do uczniów klas I, II i III szkół gimnazjalnych na terenie województwa wielkopolskiego. Zadaniem uczestników konkursu było opracowanie i wykonanie plakatu skierowanego do młodzieży, na temat zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. Konkurs zorganizowano we współpracy z powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi na terenie województwa wielkopolskiego.

Konkurs miał zachęcić przede wszystkim do kształtowania właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych. Miał także wskazać sposoby unikania nadwagi, otyłości i chorób wynikających z niewłaściwych diet oraz zwiększyć poziom świadomości społecznej na temat wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

Pierwsze trzy miejsca w konkursie zajęli: Nikola Baraniecka(I miejsce), Natalia Górska (II miejsce) i Andżelika Dzikowska (miejsce III). Nagrody otrzymali także: Kevin Trzmielewski, Oliwia Nowinowska, Milena Wawrzyniak, Wiktoria Staniewska, Dobrosława Jarek i Michał Jaworski.

Konkurs „Stop dopalaczom"
Prace konkursowe należało wykonać w formie plakatu i miały dotyczyć profilaktyki ukierunkowanej na przeciwdziałanie używania środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych pod tytułem: „Stop dopalaczom”. Organizatorem konkursu był Główny Inspektor Sanitarny.

1. Gimnazjum Grzymiszew
1. Nikola Kilańska
2.Weronika Konieczka
3.Żaneta Hynasińska
4.Iwona Malesza
5.Sandra Kostrzewa
6.Róża Konieczna

2. ZST Turek
1.Dawid Czerniejewski
2.Damian Muszalski
3.Aleksandra Borowska
4.Marlena Sylwestrzak

3. Gimnazjum Kawęczyn
1.Kamila Pietrzak IIIA

4. Gimnazjum nr 2
1.Wiktoria Mruk
2.Julia Szelągowska

5.SOS-W Turek
1. Karol Kochanowskiego 

6. Gimnazjum  Słodków
1.Patryk Ćwiek

go

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Podobne artykuły

Warsztaty garncarskie i profilaktyczna...

Warsztaty garncarskie i profilaktyczna pogadanka....

4 sierp.
Zespół Szkół Technicznych w Turku....

Zespół Szkół Technicznych w Turku. Rozstrzygnięcie...

9 mrz.
Czy to Cię tłumaczy? Policjanci apelują o...

Czy to Cię tłumaczy? Policjanci apelują o rozwagę na...

27 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama