poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

O broni palnej z Karolem Nowackim

O broni palnej z Karolem Nowackim
 

W piątek, 27 stycznia w sali wykładowej przy ul. Komunalnej w Turku odbył się wykład Karola Nowackiego na temat prawa dotyczącego broni palnej w Polsce.

Na spotkanie przybyła spora grupa osób zainteresowanych zagadnieniami z zakresu prawa oraz związanymi z tym ciekawostkami i anegdotami. Uczestnicy wykładu dowiedzieli się w jaki sposób można uzyskać pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich i sportowych, ile to kosztuje oraz czym różni się ono od pozwolenia do ochrony osobistej. Obecni na spotkaniu dowiedzieli się także jak szeroki jest zakres broni, której zakupu mogą dokonać po uzyskaniu odpowiedniej licencji. Podczas wydarzenia była możliwość sprawdzenia z bliska jak wygląda broń czarnoprochowa i jej obsługa.

reklama

Był to pierwszy wykład, organizowany przez stowarzyszenie Teraz Turek, z cyklu dotyczącego broni palnej, kolejne spotkania będą dotyczyły innych zagadnień. W marcu lub kwietniu na strzelnicy zlokalizowanej w lesie na Zdrojkach Lewych zostanie zorganizowane szkolenie praktyczne z obsługi broni, każda osoba zainteresowana będzie mogła spróbować swoich sił korzystając z różnych typów broni.

O kolejnych inicjatywach stowarzyszenia Teraz Turek będziemy informować wkrótce.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Pojedź na

Pojedź na "Marsz Miliona". Pokaż, że dla Ciebie...

09-10-2018
Wideo: Wystawa

Wideo: Wystawa "Barwa i broń Militaria od X do XX...

04-10-2017
Broń i sztuka nią inspirowana

Broń i sztuka nią inspirowana

29-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama