poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Porozmawiajmy o depresji - Światowy Dzień Zdrowia w Gimnazjum nr 1

Porozmawiajmy o depresji -  Światowy Dzień Zdrowia w Gimnazjum nr 1
 

Jak co roku, w kwietniu ,obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W 2017r. tematem przewodnim wyznaczonym przez WHO jest problem depresji. W związku z tym w drugim tygodniu kwietnia cała społeczność szkolna wzięła udział w szkolnej burzy mózgów na temat "Przyczyny, objawy i następstwa depresji".

Zarówno gimnazjaliści, jak i ich nauczyciele nie mieli trudności we wskazaniu symptomów tego powszechnie występującego zaburzenia psychicznego, które dotyka osoby w każdym wieku, ze wszystkich środowisk i we wszystkich krajach. Depresja jest przyczyną cierpienia psychicznego i może wpływać na zdolność do wykonywania nawet najprostszych, codziennych czynności, niszcząc niekiedy relacje z rodziną i przyjaciółmi. Nieleczona może uniemożliwiać chorym osobom pracę lub uczestniczenie w życiu rodzinnym i społecznym ,a w najgorszym przypadku - doprowadzić do samobójstwa. Rozmowa z osobami, którym się ufa, staje się pierwszym krokiem do wyjścia z tej choroby. Depresji można skutecznie zapobiegać i należy ją leczyć.

reklama

O tym , że wszelkie ćwiczenia fizyczne stanowią dobry sposób na rozładowanie napięcia,  zapobieganie spadkowi nastroju, redukcję stanów frustracji i stresu dnia codziennego przekonali się uczniowie naszej szkoły podczas zajęć z nauczycielami wychowania fizycznego przeprowadzonych zgodnie z hasłem ŚDZ. Sport świetnie wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na samopoczucie, nastrój i zdrowie psychiczne. Ruch sprawia, że w organizmie człowieka rośnie poziom endorfin – naturalnych hormonów szczęścia. Pamiętajmy zatem, że w zdrowym ciele, zdrowy duch!

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia

7 kw.
Gimnazjaliści z

Gimnazjaliści z "Jedynki" zakończyli rok szkolny

26-06-2017
Oto wyniki egzaminów gimnazjalnych. Turek i...

Oto wyniki egzaminów gimnazjalnych. Turek i Dobra...

20-06-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama