wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Czy słowo stanie się ciałem? Lub przynajmniej płytą?

Czy słowo stanie się ciałem? Lub przynajmniej płytą? - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Jedna Druga to turkowski raper, który od kilku lat działa w lokalnym środowisku hip-hopowym. Muzyk ma na swoim koncie kilka płyt oraz jeszcze więcej koncertów. Ostatnio mogliśmy słyszeć go na Dniach Turku, gdzie wraz ze Świdrem rozgrzewali publiczność przed koncertem zespoły IRA. Teraz Jedna Druga ma zamiar wydać w pełni profesjonalny album ze swoimi autorskim utworami. Potrzebuje jednak do tego Waszej pomocy!

- Trzecia płyta to będzie naprawdę eksplozja gatunkowa pod względem zarówno muzycznym jak i tekstowym – zapowiada Jedna Druga, zachęcając do wsparcia jego zbiórki na portalu PolakPotrafi.pl. Dlaczego crowdfunding? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. - Po pierwsze gdyż jest to nowoczesna forma wsparcia dla artystów takich jak ja, z dala od przesiąkniętego układami i koneksjami przemysłu muzycznego, w którym mówią ci, jak masz się ubrać, o czym i jak śpiewać – odpowiada Jedna Druga dodając, że chce on pozostać sobą.

reklama

Patrz: Zbiórka rapera Jedna Druga na portalu PolakPotrafi.pl

Jedna Druga zaczął swoją przygodę z hip-hopem w 1999 r. Początkowo grał jako drugi członek składu o nazwie: "Wariant B". Kiedy zespół się rozpadł powstał koncept na solowe płyty wydawane pod pseudonimem Jedna Druga. W 2007 roku powstaje projekt Orbital HardCore, na którym gościnnie występuje "WzW Familia". Przez kolejne kilka lat powstawał przedziwny projekt pod nazwą "Orbital HardCore 2". Gościnnie wystąpili na nim "Świder i Demski", a za oprawę muzyczną odpowiadali m.in.: Fleczer, One Shot, Mitsonix.

M. Derucki

Podobne artykuły

Hip-Hop Fest in Tour - Gramy dla Arka - coraz...

Hip-Hop Fest in Tour - Gramy dla Arka - coraz bliżej

17-02-2019
Hip - Hop Fest in Tour 2019

Hip - Hop Fest in Tour 2019 "Gramy Dla Arka...

27-01-2019
Słowa stały się ciałem. Jedna Druga z kolejną...

Słowa stały się ciałem. Jedna Druga z kolejną płytą

21-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama