niedziela 24 stycznia 2021

Felicji, Roberta, Sławy

reklama

Pozyskane 5,3 mln zł na fotowoltaikę znalazło się w budżecie Turku

Pozyskane 5,3 mln zł na fotowoltaikę znalazło się w budżecie Turku
 

Dzisiaj, tj. 19 kwietnia 2018 r. radni Rady Miejskiej Turku uchwalili nowe obwody głosowania oraz zmiany w budżecie miasta, związane z pozyskaniem przez Gminę Miejską Turek dofinansowania na wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i solarnych.

Radni spotkali się na sesji zwołanej tym razem w trybie nadzwyczajnym, na wniosek Burmistrza Miasta. W obradach uczestniczyło 17 radnych, co stanowiło quorum.

reklama

Pierwsza z uchwał dotyczyła podziału Miasta na stałe obwody głosowania oraz ustalała ich numery, granice oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych. W Turku będzie 13 obwodów, z siedzibami komisji w: Szkole Podstawowej nr 4 (obwód 1 i 2), klubie SM „Tęcza” przy ul. Spółdzielców (obwód 3), Szkole Podstawowej nr 1 (obwód 4 i 6), Zespole Szkół Technicznych (obwód 5), Przedszkolu Samorządowym nr 7 (obwód 7), Przedszkolu Samorządowym nr 4 (obwód 8), Przedszkolu Samorządowym nr 5 (obwód 9), Szkole Podstawowej nr 5 (obwód 10, 11, 12 i 13). 

Druga z uchwał dotyczyła wprowadzenia zmian w budżetu miasta na rok 2018, związanych z pozyskanym przez Gminę Miejską Turek dofinansowanie na projekt „Energia słoneczna dla domu - wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i solarnych na potrzeby mieszkańców Gminy Miejskiej Turek”. Budżet został powiększony o sumę 5.389.032 zł. Co oznacza, że po raz pierwszy wydatki miasta przekroczą sumę 120 mln zł.

Obie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

reklama

źródło: miastoturek.pl

* tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

W Tuliszkowie będą mieli kino. Pierwsze...

W Tuliszkowie będą mieli kino. Pierwsze projekcje...

7 st.
Listy do redakcji: Ziemia Turkowska za...

Listy do redakcji: Ziemia Turkowska za inwestycjami...

6 st.
XXVII Sesja Rady Gminy Władysławów. Budżet na...

XXVII Sesja Rady Gminy Władysławów. Budżet na 2021...

4 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama