poniedziałek 17 czerwca 2019

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Liceum znów w pierwszej 500! Turkowski ogólniak z tytułem "Srebrnej Szkoły 2019"

Liceum znów w pierwszej 500! Turkowski ogólniak z tytułem
 

Jak co roku z początkiem stycznia ogłaszane są wyniki rankingu na najlepsze licea i technika w Polsce. Uroczyste ogłoszenie wyników Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 odbyło się 10 stycznia w Akademii Biznesu i Finansów Vistula w Warszawie. Wśród laureatów znalazło się również I LO im. Tadeusza Kościuszki zajmując 431 miejsce, otrzymując tym samym tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Pierwsze miejsce zajęło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Jak twierdzą dyrektorzy wyróżnionych liceów, szkoła średnia to miejsce gdzie uczeń i nauczyciel przychodzi z przyjemnością. Organizatorzy rankingu podkreślają, że szkoła średnia najbardziej wpływa na kształtowanie młodego człowieka a ich ranking pokazuje te szkoły, które robią to najlepiej. Ranking jest tworzony dla dyrektorów, nauczycieli ale przede wszystkim dla uczniów.

reklama

Podstawowym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Trzecim kryterium jest udział szkół w olimpiadach. Te trzy elementy są oceniane w sposób zrównoważony w zależności od ich znaczenia w całokształcie pracy szkoły.

LO w Turku może być z siebie dumne wracając znów do grona pięciuset najlepszych liceów w Polsce. W zeszłym roku niestety znalazło się poza tym gronem. W roku 2016 zajęło pozycję 409, w roku 2015 - 464 a we wcześniejszych latach były to miejsca 498, 321, 404, 466.

W zestawieniu liceów w Województwie Wielkopolskim turkowski „Ogólniak” zajął pozycje 33. Jest to również dużo lepszy wynik niż sprzed roku, kiedy to zajął 42 miejsce. Najlepsze w naszym województwie okazało się II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

reklama

Dyrektorowi I LO w Turku, gronu pedagogicznemu ale przede wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

AK

źródło: Perpektywy

Podobne artykuły

To właśnie oni mają plan na biznesplan!

To właśnie oni mają plan na biznesplan!

13 czerw.
Sukces olimpijski uczniów I LO

Sukces olimpijski uczniów I LO

10 czerw.
Dla maturzystów I LO dzwonek zabrzmiał po raz...

Dla maturzystów I LO dzwonek zabrzmiał po raz ostatni

26 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama