niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowianie pożegnają śp. Pawła Adamowicza na pl. Wojska Polskiego

Turkowianie pożegnają śp. Pawła Adamowicza na pl. Wojska Polskiego
 

W całym kraju nie słabną akcje upamiętniające tragiczną śmierć Prezydenta Gdańska, śp. Pawła Adamowicza. Polacy spotykają się na marszach, wiecach na których zapalają znicze, wspominają, oddają hołd zmarłemu. W całym kraju od dziś od godz.17.00 do soboty 19 stycznia Prezydent RP, Andrzej Duda zarządził żałobę narodową.

Podobnie w Turku, w zeszły poniedziałek turkowianie ramię w ramię maszerowali ulicami miasta oddając hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska i protestując przeciwko mowie nienawiści w życiu publicznym. Na tym jednak nie koniec ponieważ organizowane jest kolejne spotkanie w dniu pogrzebu śp. Pawła Adamowicza. W najbliższą sobotę tj. 19 stycznia w samo południe, czyli na równi z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych w Gdańsku, na placu Wojska Polskiego w Turku, organizowany jest Wiec w hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska. W trakcie spotkania, organizatorzy pragną utworzyć serduszko z przyniesionych zniczy a także przez minutę zawyją syreny alarmowe w straży pożarnej OSP Turek.

reklama

W imieniu organizatorów zapraszamy na pl. Wojska Polskiego w dniu 19 stycznia (sobota) o godzinie 12.00 do symbolicznego zapalenia znicza.

MS

Turkowianie pożegnają śp. Pawła Adamowicza na pl. Wojska Polskiego

Podobne artykuły

Strażacy z PSP Turek uczcili 77 rocznicę...

Strażacy z PSP Turek uczcili 77 rocznicę wybuchu...

3 sierp.
Strażacy z powiatu oddali hołd powstańcom. W...

Strażacy z powiatu oddali hołd powstańcom. W całym...

2 sierp.
Władze miasta i powiatu oddały cześć...

Władze miasta i powiatu oddały cześć pomordowanym w...

13 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama