piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

19°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Marszem przeciwko przemocy turkowianie uczcil śp Pawła Adamowicza

Marszem przeciwko przemocy turkowianie uczcil śp Pawła Adamowicza
 

Dziś w całej Polsce organizowane są marsze i wiece mające na celu upamiętnienie tragicznie zmarłego śp. Pawła Adamowicza ale także będące jedyną pokojową formą protestu preciwko wszechobecnej agresji i nienawiści w życiu publicznym. Podobnie w Turku w sposób spontaniczny zorganizowano marsz pn „Przeciwko Przemocy i Nienawiści”.

Około 150 osób przemaszerowało ulicami Turku niosąc znicze i portrety tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska, śp. Pawła Adamowicza. Całość spotkania turkowian zakończyło symboliczne złożenie zniczy pod Ratuszem na pl. Wojska Polskiego. Bezpieczeństwo marszu zapewniła Komenda Powiatowa Policji w Turku oraz Ochotnicza Straż Pożarna. (w imieniu turkowian dziękujemy!) Inicjatorem marszu był Kacper Drzewiecki.

reklama

Nie ważne Kto, Nie ważne skąd itp... poszliśmy razem a wielu Turkowian w domach trzymało za Nas kciuki. To wielka sprawa, tak samo jak wielkim sercem dzielimy się co roku podczas orkiestry. Oby nie poszło to wszystko na marne! / Monika (komentarz znaleziony w sieci)

 

MS

Podobne artykuły

Spotkanie przeciwko smrodowi. Chcą ustalić...

Spotkanie przeciwko smrodowi. Chcą ustalić wspólny...

21 czerw.

"Śmierdziało nawet w Boże Ciało". Mieszkańcy...

4 czerw.
Media bez wyboru: Protest niezależnych mediów w...

Media bez wyboru: Protest niezależnych mediów w...

10 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama