PRZEPRASZAMY - OSP Janiszew

poniedziałek 16 września 2019

Jagienki, Kamili, Korneliusza

reklama
Wzorek

Po raz pierwszy w Turku odbędzie się Marsz dla życia i rodziny !

Po raz pierwszy w Turku odbędzie się Marsz dla życia i rodziny ! - foto: marsz.org
foto: marsz.org 

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w Polsce od 13 lat. W tym czasie  odbyły się one w ponad 150 miastach i miejscowościach. Z każdym rokiem ta liczba powiększa się. Marsze organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na związku kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

W tym roku Miasto Turek, po raz pierwszy, przyłączy się do tej idei. To wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 16 czerwca. Rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 16 w Kościele św. Barbary. Następnie odbędzie się przemarsz ulicami Turku – start Kościół św. Barbary, finał Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do Marszu może przyłączyć się każdy z nas. Będzie bardzo kolorowo i rodzinnie. Wszyscy wspólnie będą nieść biało - czerwoną flagę, plakaty i balony. Organizatorami Marszu w naszym mieście są rodziny z kręgów rodzin Domowego Kościoła, działających przy parafii św. Barbary.                                       

reklama

W ogrodach przy parafii NSPJ odbędzie się ognisko, tańce i animacje dla dzieci. Również przez cały dzień odbywać się będą zbiórki pieniędzy na zakup samochodu dla osób uczęszczających na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Kwesty odbędą się przy kościele NSPJ i Matki Boskiej Fatimskiej po każdej Mszy świętej oraz przy kościele św. Barbary po Mszy o godzinie 16.   

Serdecznie zapraszamy każdego kto szanuje, broni, troszczy się i docenia  życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmierci. A także pragnie silnych i zdrowych rodzin ! Dajmy świadectwo przywiązania do tych podstawowych wartości!

Przedstawiamy kilka zdjęć z przygotowań do tego wielkiego wydarzenia.

reklama

Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

Pierwszy w Turku Marsz dla Życia i Rodziny...

Pierwszy w Turku Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł...

16 czerw.
Dni Tuliszkowa 2019 oraz wiele innych ciekawych...

Dni Tuliszkowa 2019 oraz wiele innych ciekawych...

14 czerw.
Marszem przeciwko przemocy turkowianie uczcil...

Marszem przeciwko przemocy turkowianie uczcil śp...

14 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama